Két ember hogy jön ki egy hónapban 60ezer ft-ból?
Rezsi nélkül simán, nekem magamnak elég 5-10ezer forint havonta, és ebben minden benne van. Ruhát meg nem kell havonta venni.
Két embernek 60ezer bőven elég.
A két válasz a két véglet:)
Második, megkérdezhetem, hogy hogyan csinálod, hogy annyiból kijössz egy hónapban? Megtanultad a fénnyel való táplálkozást:D
A ruhát én sem havi szinten gondoltam, azért írtam úgy, hogy "esetleges".
Azt mondjuk sejtem, hogy nem hal éhen ekkora összeg mellett két ember, meg úgy gondolom, hogy meg lehet oldani, hogy kitartson a következő fizuig, csak arra lennék leginkább kíváncsi, hogy készüljek, hogy folyamatosan számolgatni kel, hogy mit vehetek meg és mit nem, örökre el kell búcsúznom a gyümölcstől, alkalmankénti üdítőtől...És készüljek, hogy mindig a lehető leg olcsóbb ételt fogom főzni. Vagy ennyire azért nem rossz a helyzet ekkora összeg mellett?
Tehát aki csak annyit írna, hogy mennyit költ egy hónapban a rezsin felül, az leírná, hogy nagyon szűkösen elég neki, vagy kicsi "luxust" is megengedhet magának belőle?
Ha otthon főzöl olcsó kajákat, akkor két főre kb. 30 ezerből megvan a kaja. Olcsó alatt gondolok most például a főzelékekre, rántott, rakott, párolt zöldségekre, ezekből fejenként 100-200 Ft-ból kényelmesen megvan az ebéd. Ma pl. rántott karfiolt csináltam sült krumplival, minimális a költsége. Nyáron érdemes is ezekből fagyasztani, ha tudsz, mert később felmegy az áruk.
Marad tehát 30 ezretek, na jó, legyen 20, de annyi már tuti lesz. Ebből a tisztálkodószerek havonta 2-3 ezernél többet nem tesznek ki, plusz rájönnek a mosószerek, egyéb fogyóeszközök (wc papír, alufólia, szivacs...), az havi 2000 körül van. Nyilván ez nagyjából azt jelenti, hogy igyekszel a legolcsóbban vásárolni.
Ez így nagyjából reális szerintem. Mi hetente tartunk nagybevásárlást a teszkóban, ezeket a termékeket vásároljuk, olyan 10 ezret szoktunk otthagyni, de ebben már dohánytermékek is vannak!
Szóval marad kb. 20 ezretek. Ez persze az első hónapokban el fog menni előre nem látott kiadásokra (ablakot mosnál és rájössz, hogy nincs létra például), de érdemes úgy kalkulálni, hogy egy havi 5-10 ezret mindig tegyetek félre. Ez azért jó, mert később lesznek nagyobb kiadások. Például nálunk előző hónapban befigyelt egy műtendő vesekő - a teljes költsége 40 ezer volt. Ilyen és hasonló kiadások mindig akadhatnak, ezért fontos, hogy mindig tegyetek félre, szokjátok meg (amúgy a harmadik hónaptól már ösztönösen megy), hogy mindig félretesztek, hogy ha hirtelen kell pénz, ahhoz tudjatok nyúlni, ne személyi kölcsön kelljen (amit aztán megint csak ti fizettek ki, csak az általuk megszabott ütemben).
Na a lényeg az, hogy igen, ki lehet hozni. De ha ilyen kevés pénzetek van, akkor muszáj belőle még spórolni, hosszú távon ugyanis az célravezetőbb.
Na és az étrendünk összetétele: nyáron szinte kizárólag zöldséges ételeket főzök, télen tésztásakat is. Valamint a nyáron eltett, illetve télen is olcsón kapható zöldségeket.
Gyümölcsöt érdemes főszezonban venni a piacon és lefagyasztani. Én például epermániás vagyok, nyáron nagy tételben megveszem olcsón, aztán egész télen azt eszem :)
Szintén télen gyakran csinálok káposztás ételeket, valamint hagyományosakat, pl. puliszka. Persze nem minden nap, de ezek jók, mert amit megspórolsz egy ilyen napon, a következő nap annyival drágább ételre telik.
Húsokból főleg csirkét és sertést csinálok, illetve a bolognaira veszek marhát. De húst csak heti 1-2 alkalommal eszünk. Főleg amikor akciós. :) Bár sokszor spájzolok belőlük. Jellemzően sült lapockát vagy oldalast, sült csirkecombot csinálok, nagy ritkán fasírtot.
reggelire-vacsorára igyekszem összeütni valamit, caciki, homemade müzli zabpehelyből, ilyesmik. És tojás! Tojásból rengeteget eszünk, finom, változatosan és gyorsan elkészül, és egészséges is. Felvágottat ritkán veszünk, nem éri meg. Inkább szalámit. Mivel azt vékonyabbra vágják, olcsóbban jön ki vele egy szelet kenyér, mint felvágottal. És hát finomabb is, és nem szemét kaja.
Kenyeret jó ideig teszkósat vettünk, most ráálltunk az itton sütöttre. Csak ajánlani tudom, kb. feleáron megvan a kenyér, és szerintem sokkal finomabb.
Édességek: néhány hetente csinálok sütit, az belefér, de leggyakrabban ha megkívánjuk, akkor mindig van itthon tej, csinálunk egy pudingot vagy tejbegrízt. De amúgy időnként egy tábla csoki vagy csipsz is belefér. Kb. havonta egyszer meg egy üveg kaviár, azt imádjuk :)
Üdítőt mi nem szoktunk venni, de időnként azt is bele lehet passzítani a keretbe, ha nektek inkább arra van igényetek.
Remélem, sikerült nagyjából képet adni arról, mi fér bele ebbe a keretbe. Okosan beosztva nagyon jól meg lehet belőle élni.
Ja, még egy spórolós tipp: nagy ívben kerülj el mindent, ami előfőzött, előre elkészített, instant. Minimum másfélszeres áruk van, mint az otthon elkészített kajáknak.
"Rezsi nélkül simán, nekem magamnak elég 5-10ezer forint havonta..."
Azt hogy csinálod?! Napi 167Ft-ból kajálsz? Annyiért egy liter tejet vagy egy kiló kenyeret se nagyon kapsz!
Amúgy mi hárman vagyunk és a rezsin felül nem jut még havi 90eFt.
Meg lehet belőle élni, de nagyon oda kell figyelni és spórolósan. Amire nagyon kell, arra jut pénz, de sok mindenről le kell mondanunk.
mi ketten vagyunk, havi 50 legalább elmegy csak bevásárlásra. ebben mondjuk benne van a kaja (normális, egészséges kaják, néha egy kis "luxus" is :) ), vegyiáru.
ruha, gyógyszer tutkó nem fér bele, de ha kicsit összehúzzátok magatokat, akkor igen.
mondjuk elég fos érzés lehet azon parázni, hogy soha nem engedheted el magad egy kicsit, és mondjuk nem vehetsz meg azt, amit megkívánsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!