Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A főbérlő dolga új mosógépet...

A főbérlő dolga új mosógépet venni?

Figyelt kérdés

Egy régi mosógép van az albérletben, ami nagyon meghajtja a villanyórát, ezért a főbérlő nem karja engedni használni.

Kötelessége ilyen esetben vennie egy újat vagy akár használtat...?


2009. márc. 17. 11:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Annak kell venni, akinek hiányzik.

Esetleg rá lehet beszélni, hogy a következő havi díj helyett vesztek egyet, aztán majd otthagyjátok neki.

2009. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha mosás előtt és után leolvasod a villanyórát, úgy ki tudod fizetni neki. Megbeszélitek hány ft egy mosás.

A koleszben is fizetni kell a mosásért.

2009. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1/3-át fizetjük a rezsinek. 6-an lakunk a házban, mi a párommal külön lakórészben, csak nincs külön óra sehol.

Na most, ha a gép rossz nem az ő gondja....?

Állja ő az emiatt magasabb villanyszámlát...


De az h vegyünk egyet és itt hagyjuk az jó ötlet.

2009. márc. 17. 12:12
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem kötelessége venni, mert a gép elvileg működik, ugyanakkor meg se tilthatja a használatát. Hiszen milyen alapon, te fizetsz azért, hogy ott lakhass, és használhasd a dolgokat. Ha előre nem kötötte ki a szerződéskötésnél, hogy a mosógép nem használható, akkor nem is tilthatja meg utólag, maximum kérheti, de a kettő nem ugyanaz. Másrészt az is milyen indok már, hogy megemeli a villanyszámlát... nevetséges.


Sztem kezdjetek más albi után nézelődni, van sok lehetőség, nem kötelező ott egy ilyen szemét főbérlőnél maradni.

2009. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a főbérlő kötelessége venni/hozni másikat!

Mi igy jártunk a hűtővel, és szó nélkül hozott egy újat.

2009. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A szerződéstől függ, mosógéphasználatról volt-e szó? Ők használják a mosógépet? Az ötlet, hogy megveszitek és lelakjátok szerintem is jó. Lehet nekik is jól jönne egy új, csak nincs rá keret. Nem kell mindjárt költözni ha egyébként itt jól megvagytok. Nem biztos, hogy az új helyen nem lenne probléma csak lehet, hogy más.
2009. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ a szerződésben az albérletet mosógéphasználattal vettétek ki, vagy anélkül.

Elvileg a főbérlőnek semmit nem kell biztosítania, bútorozatlanul, mindenfajta berendezés nélkül is kiadhatja a lakását.

Ha benne van a szerződésben a mosógéphasználat, akkor nem korlátozhatja, ha nincs, akkor akár ki is dobhatja a gépet, mert automatikusan nem köteles azt biztosítani nektek.

2009. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A szerződés egy nem bejelentett dologról szól...

De van, viszont abban nincs szó arról, hogy mi a helyzet a berendezéssel. Amúgy bútorozottan vettük ki.

És most sehogy sem tudunk elköltözni, mert nyárig maradnánk csak mindenképp, júni., és így nem éri meg pár hónapra máshova menni, viszont mosni meg csak kellek. Ok, meg tudom oldani máshol a mosást, de az nem buli nekem...

Szóval nem tudom mi legyen, de én sem akarok olyan sokat fizetni áramot, azért mert ő csak egy ezer éves gépet tud biztosítani...

Egyébként ő nem ezt a gépet használja, neki az emeleten van a saját gépe.

2009. márc. 17. 17:13
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy tényleg nincs keret.Ha olyan jól állna, minek tartana bérlőt?
2009. márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Deeee, deee, van keret!

Azt látjuk, hogy van, de nem egy házban lakunk, mi külön bejáratú lakrészben vagyunk! Azt meg vétek lenne nem kiadni...

2009. márc. 17. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!