Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tudsz Véméndről (Pécstől...

Mit tudsz Véméndről (Pécstől kb 30 km-re lévő település)?

Figyelt kérdés

Lehetőségem lenne Véméndre költözni, de nem tudom, mennyire biztonságos hely. A google szerint elég sok kisebbségi lakik ott. (Faji kérdésekbe ne menjünk bele, ismerek nagyonis rendes romákat, de persze a másik végletet is.)

Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi.


Köszönöm előre is


2011. máj. 24. 13:18
 1/9 Oxana666 válasza:
Én semmiféleképpen nem ajánlom. Tényleg sok a kisebbségi, ráadásul a rosszabbik fajtából. Szórakozási lehetőség egyenlő a nullával, közlekedés szempontjából pedig: ha nincs autód, meg vagy lőve. Szóval: a-a
2011. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Alvó település, tisztességes svábok lakják. Nincs ott semmi, csak a dögunalom. Munkalehetőséged lenne???
2011. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pécsett vagyok egyetemista, de szeretem a nyugit, és úgy gondoltam, hogy a 30 km még belefér... De azért biztonságos környéken szeretnék lakni.
2011. máj. 24. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Amikor anyósnál laktunk 4 utcával lejjebb volt a cigány gödör és a mi utcánkban volt a vonulási útvonaluk.Nem szóltak azok senkihez ,csak egymáshoz és vonultak csapatostul , hol részegen , hol józanon az út közepén szokásukhoz illően és közben a szilvafákat dézsmálták, hangoskodtak ,a kutyákat hergelték az amúgy teljesen nyugis környéken.Azért idegesítő volt, hogy nem tudtam úgy kimenni az utcára, hogy ne lássam az esztétikai környezet szennyezést amit a látványuk nyújt.

Nézz körül jól ,mielőtt odamennél. Vedd figyelembe a létszámukat a vonulási útvonalaikat(kocsmába,postára, önkormányzathoz), mert nagyon sok kellemetlenséget tudnak okozni.

2011. máj. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Mi kb. másfél éve költöztünk ide Pécsről, teljesen korrekt helynek találom. Biztonságra eddig nem volt panasz, inkább a nyugi a jellemző. Az elkerülő megépülte óta átmenő forgalom nincs, néha egy-egy traktor húz el az utcában, ami egy darabig még érdekes, aztán megszokja az ember :)

A környékbeli sváb falvakhoz hasonlóan rendezett a hely, bár a roma kisebbség valóban jelen van, a polgármester szerint kb. 20%-os arányban. Ők nagyjából egy helyen laknak, tőlünk eléggé távol, úgyhogy bandázás erre például egyáltalán nincs, látni is csak akkor látunk, amikor a faluközpontba megyünk valamiért, vagy közmunkában a parkot gereblyézik.

Túl sok izgalomra ne számíts: van pár élelmiszerbolt meg kocsma, egy kínai jellegű üzlet, egy ajándék-édesség-műszaki cikk-akármi vonalat képviselő "üzletház", állítólag valahol egy 100Ft-os is, takarék, posta, fagyizó. Lehet viszont kirándulni, mert van egy csomó erdő, a pihenésben senki nem zavar, és még a veteményezést és a tyúktartást is meg lehet tanulni, ha van rá kapacitásod :)

A távolsági buszok menetrendjére nézz rá, tényleg az a gyenge keresztmetszet. Direkt járat kevés van Pécsre, de azok hóban-fagyban is mennek. Reggel hétkor a városban vagy, de hazafelé lehet, hogy át kell szállni Pécsváradon.

2011. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Talán nem árt tudnod, hogy Véménd Pécstől inkább 40 km-re van, ha majd busszal járnál, ezzel a bérletárral kalkulálj. Autóval a napi ingázás meglehetősen költséges, nem is sokan vannak, akik innen Pécsre járnának dolgozni vagy tanulni. Érdemes azt is végiggondolni, hogy ha elvégzed az egyetemet, hol szeretnél dolgozni, mert innen esetleg még Mohács a kivitelezhető, a faluban nemigen van munkalehetőség, sajnos.

A falu maga szép helyen fekszik és csöndesnek mondanám. A kisebbséggel meg nem volt gondunk, de minden bizonnyal

ha az ember falura költözik, érdemes megnézni azt is, milyenek a leendő szomszédok(ha vannak), mivel foglalkoznak stb. Remélem, tudtam segíteni:)

2011. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat :)
2011. máj. 27. 19:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Én azt tudom, hogy arra megy az M6-os autópálya. Talán ott van valami csomópont, vagy talán az egyik alagút.

Elnézést az előre is az ott lakóktól, de nem lehet valami híres hely, vagy hatalmas világváros. Én legalábbis magán a településen még soha nem jártam.

Munka területén nem tudom mi a helyzet. Gyanítom nem rózsás, tekintve, hogy én még Pécsen se kaptam munkát.

2011. máj. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Smacee válasza:
Én Véménden lakom,amióta megszülettem.:D Igen vannak romák,az utcákon néha elmegy melleted egy kettő köszön is akár,nem vészes...:D Szerintem elég nyugis falu,már körforgalom is épült,van 4 kocsma,és 4-5 bolt,iskola,óvoda,2 tűzoltóság,orvos,zöldséges,internetkávézó,benzinkút,ruhabolt(kínai),a buszok rendszeresen járnak,és Véménden a legfinomabb a fagyi!!!:)
2011. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!