Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek a hőség ellen?

Mit tehetek a hőség ellen?

Figyelt kérdés

egy családi ház emeletén lakom, a nap egész végig csak az én szobámat süti. még csak tavasz van és már pusztulat van. nyáron mi szokott lenni nagyon borzalom... olyan mintha szaunába lennék.

légkondi nincs most tervben, mert a kertet újítsuk fel :)


ötlet ez ellen?


2011. máj. 10. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Redőny, sötétítő függöny, ventillátor?
2011. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2 tető ablak van. azon nem nagyon süt be. de lehet jó lenne rá 1 sötétítő
2011. máj. 10. 21:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Sötétítő függönyök, ventilátor, mint ahogy már előttem is írták. És csak akkor szellőztess amikor már besötétedik és a levegő is lehűl, de akkor mindenhol, ha tudod esetleg hagyd is nyitva egész éjjel, de még mielőtt melegszik az idő csukd be, és redőnyök le. Én nyáron így szoktam, én is napsütötte tetőtéri szobában lakom.
2011. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
utazz el egy nagyon meleg helyre, aztán gyere haza :)
2011. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs rendesen leszigetelve a tetőtér, azért melegszik fel ennyire.
2011. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ablakon a külső árnyékolás segít valamit (a sötétítőfüggöny szinte semmit nem számít, vagy csak minimálisat).

De a legjobb lenne az egész tetőt árnyékolni, mert az a nagyobb gond. Hogy ezt hogy lehet megcsinálni, hááát.... kb. sehogy. Kéne egy jó nagy fa, az árnyékolná.

2011. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nyáron másik szobába költözöm. Mást nem tudok tenni. Bár nálunk elvileg nem rossz a tetőszigetelés, akkora nagy hőség azért nincs. Délnyugati a szobám, egy déli tető meg egy nyugatra néző fali ablakom van, és mindkettőn van külső árnyékolás. Nyáron, a legdurvább melegben így is harmincvalahány fok volt éjjel is, úgyhogy aludni is a nappaliba mentem.


Amúgy most még simán tudsz hűteni az ablak kinyitásával, nem? Csak nyáron lesz gond, de akkor nagy.

2011. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hát van 1 tuja ami nem sokat véd. 1 fa meg 50év mire megnő és árnyékoljon :D

tavaly is ez volt a bajom. oltári meleg volt. én is lementem a nappaliba. 10 percet nem tudtam gépezni mert megfőtt a vinyó :D nyárra biztos beszerzek 1 légkondit. remélem az segíteni fog :)

2011. máj. 10. 23:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Gépfővés ellen a géptakarítás is sokat használ. Notim processzora 75-98 fok között mozgott, úgyhogy fogtam a porszívót, kiporszívóztam azt a nyílást, ahol a levegőt fújja ki, és láss csodát, most csak 50-55 fokos. (A gyártó leírása szerint 0-100 fokig bírnia kell ennek a procinak, de azért a 98 fok már nem igazán tetszett.) Asztali gépeket még jobban is ki lehet takarítani.
2011. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!