Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Reális áron árulom a lakásom?...

Reális áron árulom a lakásom? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Három éve szerteném eladni a lakásom,de ezalatt az idő alatt csak két ajánlatot kaptam.Az első két év azért volt halott, mert tényleg magas árat kértem,most jelenleg 14,5 M az irányára.14-nek már nagyon örülnék de 13,5-ért is szerintem odaadnám már.Nagyjából a paraméterek:

xi.ker.,Gellért-tér,tégla,2.em.,48 nm,2 szoba(egyik galériás),belső udvaros,DNY-i fekvésű,polgári lakás.

Tippeket várok.Sokat kérek érte?


2011. ápr. 28. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Árulod rendesen?

Úgy értem neten több oldalon, ujságban.

Mi is most szeretnénk venni, találkoztam egy olyan eladóval aki árulja, de csak egyszer volt fent a neten, illetve lekezelően beszél a vásárlóval.

AZ viszont köztudott, hogy áll a piac, nincs pénze az embereknek.

2011. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ennyiből azt mondanám, hogy sok. A Gellért tér kifejezetten zajos, a 48 m2 és a 2 szoba kevés egy családnak, a galériából arra következtetek, hogy nagy a belmagasság, tehát baromi sokba kerül befűteni. Szerintem sok érte a 14 millió is.

Én venni készülök, régóta nézelődök, de eszméletlen, milyen árak vannak koszfészkekért (ezt most ne vedd magadra), csak mert a jelenlegi tulajnak sokat ér, számára nagy az eszmei értéke.

2011. ápr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi még régebben árultuk a lakásunkat. Vagyis szüleimét. 8.kerület(Körút-Baross utca sarka)51m2,4,6m belmagasság,2szoba szintén,egyikben galéria,belső udvaros szintén,csendes, 2megálló a blaha(2es metró)1 a 3as metró(ferenc körút) 9es busz,83as troli,4,6villamos

S spejz is van,nagy konyha,nagy fürdő szoba.

Mi is 14ért árultuk végül 11.5ért vitték el. Igaz a kerület nem olyan "elit"mint a 11. de nagyon jó környék volt,szerettem ott lakni. Mondjuk a mienk kicsit felujitandó volt,de lakható állapotban volt. Szuper,nagy galériával(ágy beleépitve,szekrénnyel alul felü)

Szóval szerintem max azért kaphatsz érte többet mert jó helyen van..De most eleve halott az ingatlanpiac

2011. ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Olga néni ***** válasza:
Halott az ingatlanpiac. Viszont az ilyen kis lakásokat jobban keresik, mert olcsóbbak... ha olcsóbbak. Fizetőképes kereslet nincs, de hát ez pont a te malmodra hajtja a vizet. Én másfél évig árultam, hét ingatlanirodán keresztül. Az ingatlanos azért jó, mert reális árat mond, képben van. Neki is érdeke, hogy elmenjen, mert abból lesz pénze. Ezért kicsit még alá is megy az árnak. Persze nem kell velük szerződést kötni, de akkor ki az internetre, reklám, stb. Nekem a legcélravezetőbb egy cetli volt a kerítésen (házfalon, ablakban), hogy ELADÓ. Erre jött a legtöbb érdeklődő.
2011. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Saját magam is hírdetem interneten,de még senki nem hívott.KB.10-15 Ing.irodával van szerződésem ebből 5 iroda hoz is érdeklődőket heti szinten,van hogy egy nap többen.Zajosnak egyáltalán nem az ,sőt kifejezetten csendes függetlenül a Gellért-tér-től,mert belső udvaros.A rezsi sem magas 9000Ft/hó átalány.Viszont nincs lift és a fényviszonyok nem tökéletesek,de nem sötét még a nap is besüt valamennyire,ami nem annyira jellemző egy belsőudvarosra.Max a hidegburkolatokat lehet lecserélni,de nem feltétlenül muszáj.
2011. ápr. 28. 12:52
 6/12 A kérdező kommentje:
Még valamit elfelejtettem.Néha-néha hírdetést is szoktam ragasztani ki.Amivel az a baj hogy 1-2 nap múlva már nem látom kintőket, mert leszedik a közterületesek,gondolom én.
2011. ápr. 28. 12:57
 7/12 anonim ***** válasza:

az udvari nézetű lakások ára jóval alacsonyabb, mint az utcaiaké. ezt vedd figyelembe.

egy ilyen kégliért én most jelenleg max 13at adnék. mondjuk nem szívesen élnék udvari lakásban, elég ingerszegény, és mint mondtad nem is túl világos.


szobák egybe nyílnak? ez is hátrány szokott lenni.

2011. ápr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen,egybe nyílnak.
2011. ápr. 29. 08:49
 9/12 anonim válasza:

Gondolom nem szeretnéd, ha belinkelném szerintem melyik lakás a tiéd, de van tippem. Elég régóta keresgélek már a XI. kerületben, nagyon sok lakást láttam már. Ha az a lakás a tiéd, amire gondolok, akkor -ne haragudj amiért ezt írom- én max 12,5M-t adnék érte. Ezt tényleg csak abból kifolyólag mondom, hogy rengeteget láttam saját magam Újbuda összes részén és sokkal jobb állapotú lakást lehet kapni 14,5M Ft-ért.

Egyébként az ingatlanos nem mondott ezzel kapcsolatban semmit? Mert azért szoktak tanácsot adni, hogy szerintük mennyit ér, mennyire piacképes.

2011. ápr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az ingatlanosok tudják ez biztos.

Főleg ha a saját hasznukra mondják..

2011. ápr. 30. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!