Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletet magánszemély...

Albérletet magánszemély hivatalosan, hogy adhat ki?

Figyelt kérdés
Eddig nemhivatalosan volt egy albérlőnk, de most jönne egy másik, aki állami gondozott (vagy volt) és ezért az albérleti díjat és a kaukciót az állam fizetné neki. Emiatt viszont - gondolom én - be kell jelentenünk és számlát is kell neki adni. Illetve az adóbevalláson is szerepelnie kell. Hogy működik ez pontosan és mennyivel kérjünk több bérleti díjat, hogy az eredetileg havi 40.000 Ft-unk meg is maradjon?
2011. ápr. 21. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt egy jogi fórum, találsz benne a kérdésedre választ, a lényeg, nagyon nem éri meg ...ahogy olvasgattam, volt aki fél évre adta ki és az alatt 119 ezer forint szja-t kellett fizetnie...két havi lakbér alsó hangon...én inkább tuti keresnék olyan bérlőt akinek nem kell számla.
2011. ápr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocs, a link lemaradt:))


[link]

2011. ápr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem vészes, a bérleti díj 90 %-a az adóalap és abbólkell 16 % SZJA-t fizetni.

Szerintem megéri,mert egyrész nem jelenthet fel senki. Másrész így szerzőséssel adom ki a lakást, tehát ha nem tatszik a bérlő ki is rakhatom.

negyedévente kell befizetni az előleget és majd az adóbevallásodban kell bevallani.

2011. ápr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
és kell kérni egy adószámot lakáskiadásra, venni egy számlatömböt
2011. ápr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
adószám tavaly óta már nem kell, mehet a mostani adószámodra
2011. ápr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tényleg? Ez újdonság akkor. Ezek szerint bocs a téves infóért. Nekem még kellett 2 éve.
2011. ápr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!