Dolgozhat a házunknál családtag, ha van szakirányú szakmunkás bizonyítványa, vagy hivatalosan csak vállalkozó?
Érdekes kérdés.Nem tudom mit takar az hogy jönnek ellenőrizni,kijön és mit ellenőriz?Pláne az építési napló fura.
Ilyen komoly dokumentáció és ellenőrzés családi ház körüli munkánál nem szokott előfordulni, csak nagy építkezéseknél.
Magántulajdonú ház felújítás-építés esetén nincs semmi ilyen kikötés, akárki-akármit csinálhat akárhogyan a tulaj kénye-kedve szerint(akár egy hajléktalan csöves bandát is hívhat dolgozni alapoktól a tetőig ha épp úgy tud spórolni a költségeken).
Szóval fejts ki mondandódat az irányba hogy mit és hogy dolgoztok!Honnan származik az a tény hogy valaki valamit ellenőrizni akar?
Az információ a Veszprém Megyei Kormányhivataltól való.:)
:(Kaptunk egy levelet mi és a környéken építkezők,h. kedden helyszíni építésfelügyeleti ellenőrzést tartanak. Sokmindenre felhívják a figyelmet a levélben, h. az ellenőrzés sikeresen megtörténhessen (pl. bejárás biztosítása...stb.), meg felsorolják a hiteles dokumentumookat, amit a helyszínen biztosítanunk kell:
építési engedély,tervezővel kötött szerződés, tervezői nyilatkozat, kivitelezőkkel kötött szerződés, több kivitelező esetén műszakiellenőrrel kötött megbízási szerződés (ha van kőműves, meg ács, akkor máris kell műszaki ellenőrt megbízni), beépített anyagok minőségtanusítványai, építkezés megkezdésének bejelentését igazoló okirat.Szakáganként!((villany, víz-gáz, építőmesteri) felelős műszaki vezető!és annak jogosultságát igazoló okirat. És ami nem egyértelmű: szakáganként kivitelezési jogosultságot igazoló iratok, vállalkozó kivitelezői regisztrációt igazoló határozat. Szóval nem tudom mikor építkeztél, de napjainkban ezek az iratok feltétlenül kellenek/kellenének egy családi ház építéséhez.
Villanyszerelő vállalkozásnál dolgozok, rendszeresen veszünk részt családi(és nem családi)építkezéseken, családinál csak simán szóbeli megállapodással-hivatalos helyeken szerződéssel.
Nógrád-Pest-Heves megyében dolgozunk 5éve de ilyen ellenőrzésről/dokumentációról még halvány mondatot sem hallottunk családi háznál, talán a kutya sem foglakozik vele ki-mit hogyan csinál.Egyedül a jegyző szokott ellenőrzést tartani de ő is csak az építési engedélyre kíváncsi é már megy is.
Az általad leírt dolgok nem magántulajdonú(lakópark,hivatali és közösségi építmények)során szükségesek szóról szóra úgy ahogy leírtad!
Mivel épp az irodából netezek, a építés vezető-műszaki felügyelő kolléga is olvasta kérdésed ő sem hallott még ilyenről,elmondása szerint ilyen csak külföldön van ott ilyen szigorúak, talán valami félreértés lehet nálatok.
Ha nem győztelek meg bocsánat a zavarásért!
Kedves Válaszoló!
Megvolt az ellenőrzés, és csakhogy tudjatok róla, bizony ez létezik és egyre elterjedtebb lesz. Nem kell hozzá lakópark, elég egy szimpla családi ház. Amit nálunk kértek, vállalkozónként külön építési napló. (nekünk egy volt és abba írt minden vállalkozó)Egy napló akkor elegendő, ha genereálkivitelező van, aki A-tól Z-ig mindent megcsinál. Ezen kívül kértek villamos szakági felelős múszaki vezetőt is!(mert a villanyszerelést már elkezdtük.) Ez nem régi dolog, de kérik. Nem elég mostmár a magasépítési felelős műszaki vezető, hanem kell külön villamos és gépész szakági felelős műszaki vezető is! Mint írtam, továbbra is családi házról beszélünk!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!