Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gáz sütő vagy villany?

Gáz sütő vagy villany?

Figyelt kérdés

Van itt valaki aki már használta mind kettőt?

Melyik miért jobb / rosszabb?

Melyik fogyaszt kevesebbet?


2011. ápr. 3. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
ha választhatsz, akkor javaslom a kombinált főzőlapot 2-2 gáz és indukciós "égő" és elektromos, légkeveréses sütőt, lehetőleg grillező funkcióval...
2011. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Eddig nekem csak egy sima gáztűzhelyem volt / van.

De ahol most lakok (albérlet) kombi van gáz főzőlap, villany sütő, van grill is...ilyet még soha sem használtam.

Az enyémet nagyon szeretem, viszont itt költeni kéne rá, mert pont fordított a bekötése mint itt..

Ami itt van viszont nem 100%-os.nem mindegyiken lehet főzni, és még pár apróság.

2011. ápr. 3. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a gázszerelőt nem zavarja, hogy melyik oldalról kell a készüléket bekötni és melyik végére rakja a "végdugót". A bekötést mindenképpen szakemberrel kell elvégeztetni, beszélj vele.

Én a helyedben megtartanám a sajátot, mert annak a sütőjét már ismered. Azonkívül ha a gázt bekapcsolod, rögtön használhatod is, a villanynál várni kell, míg felmelegszik a főzőlap, és az + energia.

2011. ápr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi..igen, csak mivel itt a bal oldalon van a vezeték, az én gáztűzhelyem meg "jobbos" így kell hozzá egy flexibilis cső ami jó pár ezres...
2011. ápr. 3. 19:21
 5/9 anonim ***** válasza:

A sima villanyrezsó pocsék.


A kerámia főzőlapos elég jó, de nehéz tisztán tartani és nem olyan jól szabályozható, mint a sima gáz. Nem tudom, melyik fogyaszt pénzben többet. Viszont az indukciós nagyon jól szabályozható és keveset is eszik, ellenben nem minden edény jó rá. Nekem már volt sima gáz, van kerámia, de ha megint költözök, akkor tuti indukciós lesz. A kerámia/gáz párharcból a párom szerint a gáz kerül ki győztesen és valljuk be, jóval többet főz, mint én...

2011. ápr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem gáztűzhelyem volt évekig, aztán elköltöztem és itt már indukciós van.

Nekem többé nem kellene gáztűzhely. Maximálisan megvagyok elégedve vele.

2011. ápr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez a kombi megoldás a legjobb, főzni hibátlan a gáz, kevesebbet fogyaszt mint a villany

Viszont a sütőből a villany a jobb, szebben és egyenletesebben süt. Nekünk az van, 5000 a villanyszámlánk, és heti párszor használjuk.

2011. ápr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nálam is gáz a főző, villany a sütő.

a régi lakásban mindkettő gáz volt, igaz, a sütőt nem használtam gyakran.


annyit tudok mondani, hogy nagyon szépen lehet vele muffint sütni, és több rajta a funkció. grill, légkeverés, stb.

a fogyasztása annyira nem mérvadó, számomra, mivel kb heti 1x használom.

2011. ápr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A flexi cső 1500 körül van egy méter. De azt tudnod kell, hogy szabálytalan ha az egyik oldalról átlóg a cső a tűzhely mögött. Mondjuk nekem is így van...
2011. ápr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!