Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » "Szezonban" kb mennyit, hány...

"Szezonban" kb mennyit, hány órát működik a konvektor egy nap? Mekkora teljesítményűek (kilowatt)? (arra gondolok, amikor bekapcsol, nem az őrlángra)

Figyelt kérdés

Vagy másképpen: hány köbméter gázt fogyasztotok el egy nap alatt és mekkora konvektorokkal körülbelül és hány darab megy összesen?

Vagy egy hónap alatt hány köbméter megy el,mekkorák a konvektorok és hány darab van?

Minden verzió érdekel,kinek hogy jobb leírni.

köszi a válaszokat


2011. márc. 28. 17:32
 1/4 AtyeszLL válasza:

Nagyon összetett a kérdésed.

Nekünk a 2. lakás ami konvektoros.

Nagy előnye, hogy minden szobában különböző meleget tudsz csinálni, akkor amikor te akarsz. Nem büdös, nem kormol, nem hallod, ha a szomszéd veri a csövet, nem kell légteleníteni, nem rozsdál, negyven évet elmegy, csendes.

8000 ft egy hónapban télen a fűtés, melegvíz, úgy, hogy hőtárolós a bojler, de az ablakok nincsenek még szigetelve. Az alattunk lakó néni nem nagyon fűt, nagy neki az 50 m3.

2011. márc. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

Azért kérdeztem így,mert lehet,nem nézi meg mindenki minden nap a gázórát.Ezrét akartam sokféleképpen kilyukadni arra,hogy ki mennyit fogyaszt,hány konvektorral kb.

Várom a továbbiakat is! :-)

2011. márc. 28. 18:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk elmegy 8m3 egy nap alatt 8konvektorra őrlángon (FÉG 8.50 látványkonvektorok)


A konvektoros fűtés az egyik legdrágább fűtési megoldás, egy cirkóval 12m3 gázzal ugyanakkora házat egy napig fűthetünk 20fokra.


Na, most, mint írtam ugyanakkora házra 8m3 gáz, csak őrlángon... Lehet számolgatni.


Jah, és a központi fűtés is szabályozható helyiségenként (termosztátos radiátor szelep)

2011. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2011. márc. 29. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!