Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi befolyásolja a rezsit?...

Mi befolyásolja a rezsit? Reális ez az ár egy társbérletért?

Figyelt kérdés

Társbérletben lennék egy három szobás lakásban egy másik lánnyal Budapesten. A bérleti díj 30ezer+ rezsi fele. A rezsi nagyon változó. volt, hogy 9000 Ft volt fejenként, de olyan is, hogy 20ezer. (konvektoros fűtésű)

Lehet ezen spórolni, hogy reális legyen az ár. Ha nem is 9000, de olyan 15 körül?

Minden második hónapban van csak vízdíj.


2011. márc. 11. 12:41
 1/4 A kérdező kommentje:
azt nem írtam, hogy nincs szemét díj és közös költség sem
2011. márc. 11. 12:45
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

uhh. ez a kérdés ütött..

leginkább a fogyasztás befolyásolja a számla végösszegét.


gondolom a 9 ezer valami enyhébb hónap, a 20 meg a marha hideg idő.


igen, ha nem fűtesz be 25 fokra, csak 20ra, akkor lehet spórolni.

szerintem a gázfűtésnél a konvektor a legrosszabb.

2011. márc. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem idióta vagyok, csak még sosem volt albérletem. Azt én is tudom, hogy ha kevesebbet fogyasztasz, akkor kevesebbet kell fizetni, s ha többet, akkor többet kell fizetni.


Egy júliusi számla 40ezres volt, hát nem is tudom, hogy a múlt nyár ennyire hideg lett volna, hogy fűteni kelljen?


Nem távfűtéses, így nem nagyon értem, hogy nyáron miért olyan sok a számla.


Mivel lehet csökkenteni a költségeket?

2011. márc. 11. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos bemondásos mérőolvasás van,és szerintem kicsit mindig kevesebbet mondtak be,júliusban meg ki kellett fizetni a ténylegest.De az is lehet,hogy előtte egy alacsonyan megállapított átalányfizetés volt,és akkor jött az éves különbözet.
2011. márc. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!