Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha megszárítom a rózsát,...

Ha megszárítom a rózsát, mennyi idő után "kell" befújni lakkal?

Figyelt kérdés
Nőnapra kaptam egy szép vörös rózsát, meg szeretném szárítani, és arról már láttam itt egy kérdést, hogy kb. mennyi ideig kell szárítani, de arról nem, hogy mennyi idő után kell befújni lakkal, hogy ne potyogjon le a szirma???
2011. márc. 8. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem piszkálod, nem lépsz rá, nem csapkodod, akkor lakk nélkül sem potyog le. o.O Nekem van olyanom ami hat éve megvan és semmi baja lakk nélkül sem.
2011. márc. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

És mennyi ideig jó, ha szárítom?

2011. márc. 8. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát én úgy szoktam, hogy felakasztom a fejjel lefelé a függönykarnisra, vagy a fűtéscsőre, még mielőtt nagyon elkókad. És akkor jól ott felejtem, az meg kiszárad szegény magának. De egyszer olyan is volt, hogy otthon hagytam a csokrot elmentem nyarali és mire hazamentem konzerválódott a vázában. :D Szerintem egy amúgy, ha azt megtaláltad meddig kell szárítani, akkor kb. jó is arra, hogy lelakkozd. Ha már csont száraz nyugodtan lehet, ha ragaszkodsz hozzá, de mondom nekem lakk nélkül is tartósak. Én max két hét lógatást mondanék.
2011. márc. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendben van. :)

Köszönöm. Sokat segítettél! :D

2011. márc. 8. 21:24
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem megszárad a vázában is,van egy ami idén 8. éve van meg,szekrény tetjén vázában,nincs hozzányúlva,se lefujva,csak a vizet öntöttem ki előle amikor el kezdett száradni
2011. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

én most megpróbáltam úgy, hogy fellógattam a fűtéscsőre :D

tegnap.. és már elég szépen szárad :)

2011. márc. 9. 14:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen a vázának van egy hátránya, előfordul, hogy elkókad benne a virág, tehát a feje teljesen lefelé hajlik, és ha úgy elkezd kiszáradni az istennek sem állítod egyenesbe újra, mert letörik rögtön.
2011. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már régebben is meg akartam szárítani egy rózsát, vázába raktam, és tiszta penész lett a rózsa szára, pedig nem volt víz a vázában..
2011. márc. 23. 21:06
 9/9 anonim ***** válasza:
milyen lakkal kell lefújni?
2016. aug. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!