Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel tudnám kimutatni apukámn...

Mivel tudnám kimutatni apukámnak, hogy én mindenképp azt a lakást szeretném?

Figyelt kérdés

Légyszíves ne írjatok rosszindulatú megjegyzéseket, hogy micsoda probléma és társaik, engem ez tényleg megvisel.

Szóval az a helyzet, hogy apukámék vesznek nekem egy lakást. Szeptember óta a fősuli miatt Bp-n élek, szüleim meg ugye maradtak otthon, tőlem 200km-re. Kinéztem a lakást, ami Újbudán található. Tökéletes környezet, a lakás pedig számomra maga a mennyország. Sok lakást megnéztem már, de ebben tényleg otthon érzem magam, egyfajta melegség áraszt el mikor belépek az ajtón. Iszonyatosan szeretném, ez a lakás minden álmom! Szüleim benne is vannak az ajánlat tételbe, csakhogy biztos vagyok benne, hogy azt az árat amit ők kigondoltak a tulajdonos nem fogja elfogadni. Készpénzben fizetnénk és ezért akarnak jobban alkudozni, na meg hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben egyszerűen nem éri meg ennél többet adni érte. Viszont a tulajdonosnak meg nem sürgős eladni. Én meg attól félek, hogy elviszi valaki más a lakást. Tudom, hogy bírnánk anygailag magasabb összeget is adni érte, de hogy mutassam ki apukámnak, hogy én mindennél jobban szeretném azt a lakást?


2011. márc. 3. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerű őszinte szavakkal mész a legtöbbre. Itt nincs helye taktikának, meg "kimutatásnak". Amit ide leírtál, azt mondd el neki is!
2011. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Talán mondd meg neki. (Amúgy meg: Micsoda probléma!!!)
2011. márc. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Mondd neki hogy szerinted tök felesleges a lakás, inkább koliba szeretnél menni. Érteni fogja mi a szitu.

Viccet félretéve az miért nem jó ha azt mondod: "Apa, én nagyon szeretném ezt a lakást, számomra ez pont ideális." Ha meg a tulaj nem fogadja el az árat akkor gondolom mennek felfele, amíg a pénztárcájuk bírja. Azért azt vedd figyelembe hogy attól függetlenül hogy anyagi helyzetük megengedi még nem biztos hogy a kislányuk elkényeztetésére akarják fordítani a pénzüket.

2011. márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

megmutatod, h melyik ez a lakás? gondolom van linked ingatlan.comról.

én is újbudán lakom, imádok itt élni, tényleg jó környék.

egyébként mennyibe fáj a kégli?

2011. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Van link róla, de nyilvánosan nem szeretném megmutatni, ugyanis már tettem ide képet és kaptam egy-két rosszindulatú megjegyzést. Privátba szívesen küldeném, csak neked pont nem tudok írni. Ha esetleg te írsz nekem privátot vagy kapok elérhetőséget nagyon szívesen megmutatom. Sőt, azt hiszem szívesen kikérném a véleményedet a környékkel kapcsolatban, persze csak ha nem zavarna. :)
2011. márc. 3. 22:30
 6/10 anonim ***** válasza:
okéj, írok :D
2011. márc. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Olga néni ***** válasza:
100%
Először is nem biztos, hogy valaki más elviszi, mostanában nem kapkodnak a lakások után nem mennek az ingatlanok, ne izgulj. Értelek téged és értem a szüleidet is. Tényleg mondd el nekik, mi a szitu. Esetleg te is be tudnál szállni valamivel anyagilag? Diákhitel? Diákmunka? Tudom, ez nem számottevő, de ebből látná az apukád, hogy komolyan gondolod, és tenni is hajlandó vagy érte. Tudom, miről beszélek.
2011. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek Olga nénivel! Ahhoz még csak annyit, amennyiben a sors azt a lakást neked szánta, akkor az a tied is lesz!!! Ha mégsem, az nem azért lesz, mert apukád nem értett meg téged, hanem mert valami más miatt nem lesz előnyös neked. Engedd, hogy a sors vigyen előre! Fogadd el azt, amit ad, bízd rá apukádra.
2011. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat!

Azt hiszem igazatok van, megpróbálok mindent. Ha pedig semmivel sem akar összejönni akkor annak tényleg oka van. Abban viszont biztos vagyok, hogyha ez nem jön össze egy ideig képtelen leszek más lakásokat nézegetni. Olyan ez számomra mint a szerelem, megtaláltam a számomra tökéleteset és az összes többi csak pótlásra lenne jó, az összesben a tökéletes tulajdonságait keresném.

Köszönöm!

2011. márc. 4. 23:21
 10/10 Olga néni ***** válasza:
Az ember sokszor hiszi azt, hogy megtalálta a tökéletest. Aztán lát egy sokkal jobbat, ami minden képzeletét felülmúlja... és akkor csak bámul. Azért erre legyél felkészülve az életben.
2011. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!