Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Sürgős!

Mit tehetnék? Sürgős!

Figyelt kérdés

Ma kijött az éves elszámoló gázszámla.

Majdnem 120E!! És havi 9 ezreket is fizettem ugye 11 hónapig. Augusztusban volt óracsere, és elment kb. 1100 m3!!

Háromszobás panelban lakunk, de az egyikben fűtünk, másik kettőben csak őrlángon megy a konvektor.

Tavaly amikor 2 szobát fűtöttem, akkor is sokkal kevesebb volt a fogyasztás. Help!


2011. febr. 15. 10:55
 1/8 A kérdező kommentje:

Most néztem meg, tavalyi évben az éves fogyasztás kb. 700m3 volt.

Szeptemberben volt kint gázszerelő, kitisztította a készülékeket. Lehet hogy ő állított el valamit rajtuk, hogy így megnőtt a fogyasztás?

Vagy esetleg érdemes lenne bevizsgáltatni a mérőt?

2011. febr. 15. 11:07
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
minden honapban diktald be es fizezsd ki, es nem er meglepetes.
2011. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vizsgáltasd be, mert ez rengeteg.
2011. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a 9 ezer kevés egy 3 szobás panelre, még ha nem teljes gázzal fűtötök minden szobát akkor is! Sógornőmék újépítésű másfél szobásban fizetnek kb. 15 ezret. Barátnőmék szintén 3 szobásban laknak és nekik 25 körül szokott lenni!

Meglehet próbálni bevizsgáltatni az órát, bár ha új, akkor kisebb rá az esély,hogy rossz és neked azt is fizetned, ha tényleg semmi baja!

2011. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9 évvel ezelőtt laktam 3 szobás panelban. Akkor fizettem havi 7.000.-et. A 9.000.- kevés lehet.
2011. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyit! Azzal nem spórolsz,ha csak egy szobát fűtesz,a másikakban csak az őrláng megy. Ahol fűtesz a hideg szomszéd szobák miatt jobban kell fűtened. Mindenütt legyen legalább 17-18 fok. Tapasztalat.
2011. febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi is jártunk így tavaly, mi egy 25 ezres elszámoló számlát kaptunk. Kevés a 9 ezer egy ekkora lakásra, havi 25 körül kéne lennie. Sajnos max részletfizetést kérhettek.
2011. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem a spórolásról van szó. Az egyik szobát csak raktárnak használjuk. A másikat csak néha-néha használjuk.

Az elmúlt 3 évben 7-800 m3 volt az éves fogyasztás! Februártól februárig. Most meg 5 hónap alatt elment 1100 m3! És szeptemberben még nem is nagyon fűtöttünk.

2011. febr. 15. 21:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!