Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A hipó eltünteti a penészt?

A hipó eltünteti a penészt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 13:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
31%
a savó punpás spray tünteti el a legjobban a penészt nem a hipó!
2011. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
70%

Igen,és a domestos is.

De inkább a szavót ajánlom 1200ft elég sok van benne.

És nagyon hatásos! De nagyon erős a szaga.

2011. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A szavó sem más, mint hipó üvegben. :)


Tegyél egy kis hipót egy spricnis üvegbe, és fújd le a penészt.

Nyom nélkül eltűnik a fehér falról, csempékről, mindenhonnan.

Csak annyi a különbség, hogy egy liter hipó cirka 80 forint.

:)

2011. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"a savó punpás spray tünteti el a legjobban a penészt nem a hipó!"


A Savo 5% hipo és 5% NaOH! A sima hipoból 3 litert lehet csinálni!És nem tünteti el csak megöli és kifehéríti!

2011. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 steffi24 válasza:
54%
Szavo legjobb penész el távolito .én már ki probálltam minden féle modszert és ez jött be nekem.Fa csembe más felületek re is jó.Szines falra is rá lehett fujjni de ablak legyen nyitva eröss szaga van nem kell törölkni és 20 perc kész de attol függ milyen makacs szenyezödés.Magam is használom
2011. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha a falon levő fekete penészre gondolsz, azt ezek a szerek tünetmentesítik csak. Én is próbálkoztam már Domestos penészölővel, és még sok a kereskedelemben kapható cuccokkal, de fél év után visszajöttek, ugyanis a fal pólusaiból nem jönnek ki, csak felületileg kezelik ezek a szerek őket. Ha penészedik a falad, akkor már ott van a falban a penész. Le kell kaparni a festéket a falról az egész helyiségben. Héra penészölő oldattal való feláztatással, (Szárazon ne, mert szállni fognak a gombaspórák) utánna Héra penészölővel kevert vízben bekeverni a glettet, amit fel kell vinni a falra. Héra penészölős festékkel kell utánna lefesteni a falakat. Ha egy-két éven bellül kijön újból a penész, az nagy gáz, mert akkor tégláig le kell verni a falat, méghozzá a penészölővel való locsolás közepette!!! Nagyon macerás. Nekünk szerencsére elég volt, hogy csak a festéket kellett lekaparni, és újraglettelni a falat. Két és fél éve nem jött ki a penész, pedig korom fekete volt.
2011. febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Én vagyok a 14:43. Minél előbb csináltasd meg, mert rá megy az egészséged! Nagyon rossz lehet a közérzeted a gomba miatt! Ha tudtok, a festés alatt költözzetek máshová.
2011. febr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ha egy vödör vízbe raksz egy kis jódot (betadint), és azzal áttörlöd a falat, az is működik.
2011. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. febr. 14. 21:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a penész megjelenik a falon, akkor már benne van a falban is. Hiába törlöd át a festést csodaszerekkel, az nem öli meg a vakolatban levő spórákat. Mindenképpen le kell kaparnod a festéket, hogy hozzáférj a vakolathoz. Ott kell írtanod, nem a festéken. Ha csak a festéket törlöd át, pár hónapon bellül visszajön a penész.
2011. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!