Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A tűzoltóság büntethet?...

A tűzoltóság büntethet? Kaptam egy levelet a közös képviselőtől miszerint minden lakó szedje le az erkélyre felerősített nádat mert tűzveszélyes és rontja a város összképét (a klímák és redőnyök is összképrontóak).

Figyelt kérdés

Ha nem szedjük le a nádat büntetésben részesülünk. Kérdem én, a postaládáknál lévő rengeteg újság, a szeméttároló nem tűzveszélyes? és nem teszek azt az erkélyemre amit akarok? és ha ott gyűjtöm a papírhulladékot, akkor is megbüntet?

Várom a kérdésben a jártas és nem jártas hozzászólásokat egyaránt.

Üdvözlettel.


2009. febr. 9. 10:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Mi minden évben kapunk egy ilyen tájékoztatót, amiben leírják hogy "lomtalanítani" kell a közös tárolókat, pincéket, zárt előtereket, erkélyeket. Utána valamikor ellenőrzik és ha nem csináltad meg, akkor büntetnek. Mi még szerencsére nem jártunk így, bár egyszer már szóvá tették, hogy a babakocsit nem a pincében kellene tárolni. Hát nem tudom hova rakhatnám még, ha most épp nem kell.
2009. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én még ilyet nem hallottam. Jogszabályi hivatkozás van a közös képviselő levelében? Azt tudom, hogy a homlokzatra felszerelt klíma engedélyköteles, na de egy nádborítás az erkélyen? Érdekes.

2009. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Elég érdekes "kérés" ez, mivel az erkély a lakásodhoz tartozik, ergo magántulajdon. Azt tárolsz ott, amit akarsz.
2009. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Otthon megnézem, hogy van e jogszabályi vonatkozás a levélben. arra tisztán emlékszem, hogy szerepel benne: "15 napon belül..."
2009. febr. 9. 13:54
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

Olyan szempontból érthetőnek találom a tűzoltóság aggályait, hogy bizony egyre sűrűbben fordul elő, hogy a lakók az égő csikket kidobják az ablakukon.

Nem csak a nád, de igen, a papírhulladék is lángra kaphat emiatt, ne is tárolj semmi gyúlékonyt az erkélyen!!!

A tűzoltóság nem tudja kiszűrni - nem is feladata - a hibbant lakótársaidat - tehát előzd meg a bajt TE MAGAD !

2009. febr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

3. vagyok.

Akkor ennyi erővel a lakásomon belül se tároljak mondjuk újságpapírt, mert gyúlékony?

2009. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Megnéztem: A közös képviselő levelében nincs utalás vonatkozó jogszabályra vagy törvényre.
2009. febr. 10. 11:21
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia megint!

Akkor nagyon egyszerű a képlet. Írj neki egy levelet, hogy legyen kedves a vonatkozó jogszabályok (törvény, önkormányzati rendelet, stb.) jegyzékét mellékelni. Amennyiben ezt nem teszi meg, úgy neked - jogszabályi előírás hiányában - sincs módodban leszedni a nádborítást.

Az, hogy rontja a város összképét azt maximum egy önkormányzati rendelkezés állapíthatja meg, legyen kedves ezt is mellékelni.


Léteznie kell a társasháznak egy ún. Tűzvédelmi szabályzat/tűzvédelmi házirend, ez még esetleg előírhatja az erkélyeken nem tárolható tűzvédelmileg kifogásolható dolgokat, de kérdés az, hogy szankcionálhat-e ezért a közös képviselő.

Elméletileg (!) ezt a szabályzatot ismertetni kell a lakókkal, számukra hozzáférhető helyen kell tárolni, ha nincs ilyen a birtokodban, nem árt azt is beszerezned.

2009. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Az OTSZ szerint a lakások a "D" tűzveszélyességi osztályba tartoznak, ezért tűzvédelmi szempontból nem indokolt a nádszövet eltávolítása. Ha mégis aggódnak miatta, akkor vegyél egy palack Vízüveg-et, és impregnáld vele a nádat! Attól percekig tűzálló lesz.

Ha a településeden nincs önkormányzati rendeletben meghatározva egységes külalak akkor még az se indok a leszedésre.


Fentebb említettekre: a klíma felszerelés tavaly óta már nem építésiengedély köteles.

2009. febr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%

"Akkor a lakásodban se tárolj tűzveszélyes anyagot?"

Biztos h. itt jó ez a kérdés?


Szerintem a nád-erkély kérdést tedd fel a helyi tűzoltóság illetékesének. Menj be hozzájuk nyugodtan, nem fognak elküldeni!

A vonatkozó jogszabályokon kívül rengeteg olyan esetet, lehetőséget is fog Neked sorolni, amivel érzékeltetni fogja a nád veszélyességét. (pl. azt, h. szilveszterkor egy petárda gyújthatja fel).

Amúgy böngéssz a neten, hány esetben gyulladt ki már erkély az ott tárolt éghető anyagok miatt, s hány esetben terjedt be a tűz a lakásba is. Sokat fox találni.

2009. febr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!