Hogy működik egy ökormányzati lakás megpályázása?
A párommal nemrég költöztünk önkorményzati bérlakásba, és egy másik telelpülés önkormányzatán dolgozom, agy tudom milyen szempontok számítanak. Az hogy milyen időközönként van lehetőség pályázni teljesen változó és településfüggő. Függ attól, hogy hány önkormányzati tulajdonú lakás van és abból természetesen, mennyi szabad. Az hogy hányan páyláznak az szintén változó, de általában sokan, mert kedvezőek a feltételek, keveset kell bérleti díjként fizetni, és azt ki nem szeretné:) Az hogy ki kapja meg szociális helyzet függvénye, anyagi helyzet. Mennyi az egy főre eső jövedelem, van-e gyermek a családban stb. Nagyon sokat számít mindemellett, hogy lássák rajtad, rajtatok, hogy megbízhatóak vagytok. rendesen fizetitek majd a számlát, nem amortizáljátok le a lakást. Mert hát azt ki szeretné, ha a lakáést amit bérbe ad, tönkre teszik. A mi esetünkben kötni kellet egy lakáselőtakarékossági szerződést, annyi összeggel, amennyit úgy gondoljuk, hogy birunk fizetni. ez 5-20 ezer forintig terjed. Ezt az összeget a futamidő alatt lehet emelni és csökkenteni is. A futamidő pedig 5évtől 8 évig terjed.Ez az összeg gyűlik és később kamatokkal, a futamidő leteltável a tiéd lesz. Végül is ez egy takarékossági forma. Nekünk ez azért volt szükséges, mert úgynevezett fecskelakásba költöztünk, ami azért jött létre, hogy segítse a fiatal párokat az elindulásban és az alacsony lakbérrel lehetővé teszi, hogy tudjunk férre rakni egy kis összeget. De ez is település függő, és településen belül is vannak olyan lakások is amihez ez a takarékoskodás nem szükséges. Pontos információkat mindenféle képpen a település önkormányzatán kaphatsz, a jegyzőtől vagy a polgármestertől, ha lehet személyesen, mert telefonon könnyebben leráznak.(a jegyzőt általában könnyebb elérni.)Mindenféle képpen írnod kell kérelmet, amiben leírod az anyagi helyzetedet, és kicsit "áradozni" kell hogy miért olyan jó is a településen lakni, és milyen jó lehetőségek vannak itt, stb. De csak mértékkel. Illetve a későbbi terveitekről, és hogy mennyi időre szeretnétek a lakásban lakni, és mit válalltok. (lakáselőtakarékossági szerződés kötése, a rezsi rendszerese fizetése, lakás rendezett állapotban tartása, kiköltözéskor tisztító festés, vagy rendezett állapotban való áűtadása, stb.)
A lényeg itt is az mint szinte mindenhol, nyitvatartani a füled, rendszerese érdeklődni, ne hagyd magad könnyen lerázni, és jókor kell lenni jó helyen.És ha van az önkormányzaton dolgozó ismerősöd, ne szégyeld kérni a segítségét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!