Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha úgy...

Mit lehet tenni, ha úgy gondolom irreálisan sokat fizetek villanyszámlára?

Figyelt kérdés
3 tagú család, 150nm-es családi ház, minden komolyabb fogyasztó A kategóriás (hűtő, mosógép...stb.) 1 PC megy napi kb 10 órát (400W-os táp). Villanybojler van de gázzal főzünk/sütünk, heti 1x mosunk/vasalunk. Szinte nem is vagyunk otthon, mégis havi 30k a villanyszámla. Hogyan deríthetném ki h miért? Akárhogy is számolom, nem lehet ennyi. Lehetgséges az, hogy valahol vmi hiba folytán "elszökik" az áram?
2011. febr. 4. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérni kell a villanyóra felülvizsgálatát, bemérését. Te úgy tudod megnézni, hogy mindent lekapcsolsz, kihúzol a konnektorból, és megnézed a villanyórádat. Ha akkor is pörög, hívjál ki szerelőt, mert valahol szökik az áram.
2011. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg lopják az áramodat,vagy lehet hogy a falban valahol egy megsérült vezeték földelésre kerül(Pl Víz) és így szökik meg az áram,de erre igen kicsi az esély meg a biztinek is le kéne ekkor oldania elméletileg.

(A bojler lehet hogy zárlatos és elszökik benne az áram.)

Kapcsolj le minden fogyasztót és nézd meg pörög-e az óra,és utána egyenként kapcsolgasd a nagyobb fogyasztókat be és figyeld a villanyórát.

(A vízmelegítők rendesen tudják pörgetni)

1 áram fogyasztásmérőbe is beruházhatsz,azzal kimérhető a "nem normális " áramfogyasztó készülék.

[link]

2011. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges. Úgy tudod kipróbálni, ha pár percre mindent kikapcsolsz, (még a hűtőt is!) és megnézed, hogy az óra akkor is megy-e. Ha igen, valaki más is rákötött. Ezt megcsinálhatod akár egy héten keresztül minden nap, de a nap különböző szakában. Mondjuk hétvégén napközben, akár kétszer is, hétköznap este 6-kor, 8-kor.


Ha minden alkalommal áll az óra is, akkor az áram nem "szökik", valaminek több a fogyasztása mint gondolod.


Persze, ha sokallod, lehet kérni egy óra-bevizsgálást is, csak az pénzbe kerül.

2011. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
CSak egy hozzászólás: nagyon sok elektromos eszköz akkor is fogyasztaramot, ha ki van kapcsolva: pl egy mosógép óránként 6 W áramot fogyaszt, ha csak be van dugva a konnektorba, ugyanigy a TV, a PC, a mikrosütö, stb. Ezért célszerü olyan konnektorokat venni, amit ki lehet kapcsolni (van rajta egy külön kapcsoló), illetve mindent, ami nem szükséges, kihúzni a konnektorból. Amióta ezt csinálom, napi 1-2 KWH-val kevesebb a fogyasztásunk.
2011. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A fogyasztásmérő jó ötlet, nekem is van, meglepő dolgokat tud meg az ember. Gépet raktam össze, PC táp csont üresen volt 18W, 10W, 6W-ot "evő".

Pl. A Te PC-d ca. 4000Ft.-ot fogyaszt havonta, hűtő ca. 2000 (lehet több is kevesebb is, mérete, használata válogatja), boyler (mekkora?) sötét ló, egy felfűtés ca. 500Ft (*30), 1 mosás nem vészes, de ott is van 2kW-os fűtőtest. Tv? Nagyjából elég neki 100-150W, de ha nagy az üzemidő? Óránként 5-10Ft.

És hát a sok készenléti "lámpácska" az eszközökön, nem ingyen világít! Ezek aztán 24 órásak...

Mielőtt reklamálsz, járd körül a témát.

2011. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, nekünk össze vissza ment az óra még ráadást, mikor kijöttek, nem hittek a szemüknek, lecserélték, és azóta az óra állást minden hónapban bediktálom!Lényegesen csökkent!Viszont pénzt vissza nem kaptunk, mert ami elment, az elment és ki kellett fizetni sajnos!
2011. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A villanyórák a legkevesebb esetben tévednek. Ez szinte kizárt, illetve az is hogy valahol elszivárog az áram. Akkor már vagy megrázott volna valami, vagy szétéget és tönkrement volna.


Felsorolom, hogy min tudnál spórolni:


Az ELMŰ oldala szerint 50Ft/kwh az áram ára magyarországon 2010 február 1-től.


A 400W-os számítógép 10 órán át igencsak sokat fogyaszt, ehhez hozzájárul a monitor is, ha lcd akkor 50W, ha régi hagyományos akkor 100W, de én mondjuk azt mondom hogy van egy lcd monitorotok.

Tehát: 450W*10h=4500Wh = 4,5KWh/nap, 4,5KWh*30= 135KWh/hónap

135KWh*50= 6750Ft

Ha vásárolnátok egy laptopot, ami kb 80W-ot fogyaszt akkor (80W*10h=0,8KWh*30=24KWh/hónap=24KWh*50Ft=1200Ft-6750Ft=5550Ft) havi 5550Ft-ot spórolnátok meg. Ez 2 év alatt behozza az árát!


Amennyiben, még nem cseréltétek le a lakásban a villanyégőket energia takarékosra, annak is itt lenne az ideje. Feltételezem hogy egy ekkora lakásban 3 személy jelenléte mellett, legalább 4 égőnek világítania kell (persze nyilván több ég, de nem lehet mindenki mindig otthon) Amennyiben ezek nem energia takarékos égők, legjobb esetben egy szoba jó megvilágításához átlagban 60W teljesítményre van szükség. 4*60W=240W. Ez a 240 watt télen délután 16-tól 22 óráig biztosan világít, + 1 óra reggel (lehet más elosztásban, de ez 7 óra mindenképpen megvan) Nyáron pedig nagyjából 2,5 órát világít az ember. Ha ezt átlagolom, akkor kijön ((7+2,5)/2=4,75) napi 4,75 óra világítás 240W-al (240W*4,75h=1,2KWh*30nap=36KWh*50ft=1800Ft/hó), melynek költsége 1800Ft/hónap.

A modern energia takarékos világítótestek pont az 1/5-ét fogyasztják a hagyományos égőkének. Tehát 1800Ft/5=360Ft-1800Ft=1440Ft havi megtakarítás.


Ezzel az általam említett 2 dologgal havi 7000 forintot spórolhattok a számlátokon. Havi 20 000Ft pedig reális egy 150nm-es lakásban.

2011. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

13:36 vagyok, mint mondtam van fogyasztásmérőm, mit mondott?

LCD monitor, ahogy használtam 55W, mint kiderült, majdnem maximumon volt a fényerő, levettem annyira, amennyi még elegendő (nem vagyok skót, szememet se vagyok hajlandó rongálni), lett 38W.. Ha nagy az üzemidő?? Van szünetmentes tápom, arról megy minden: PC, hangfalai, asztali lámpa, router, printer, szkenner. Este kikapcs. Nem világít semmi lámpácska... Sok kicsi, sokra megy, és mint valaki írta, a villanyórák ritkán tévednek, nálam is jót mutatott.

2011. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Döglődő hűtő pl nagyon csúna dolog. Lehet, hogy még te nem is tudsz róla, meg azt hiszed, hogy ha azt írták rá, hogy A akkor az úgy is van. És igen, én az égőkre tippelnék még.
2011. febr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!