Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd telekhatárra épült...

A szomszéd telekhatárra épült házát félti a 40cm-re ültetett rózsafáim gyökerétől. Ha nem "ölöm" meg "őket" feljelent, szerinte nem ültethettem volna oda. Ő, sertéseket tart, mi szagoljuk csendben, és patkányokra vadászunk miattuk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Jól működő szomszédságban ilyen kérdések fel sem merülhetnek! Ha elkezditek egymást feljelentgetni, akkor csak rosszabb lesz!


Egy rendesen alapozott házban a rózsa gyökerei nem tudnak kárt tenni.

Haszonállatokat viszont úgy szabad csak tartani, hogy az a szomszédokat ne zavarja.

2009. febr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eszembe sem jutott feljelenteni Őket,igazán megértem,hogy születése óta sertéseket tartanak,ezen nem szeretnék változtatni.Az udvaron csak akkor vannak,ha állatokat etetnek,20 négyzetméteren van 2 kutyus,tehát hiába a kertes ház,számukra csak a munka.Mi tujákat,fenyőket ültettünk,füvesítettünk,és élvezzük a családi ház minden gyönyörűségét.Sajnos Ők rosszindulatú emberek,a bácsika nem is annyira mint a neje.
2009. febr. 7. 09:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy feljelentene a rózsafák miatt. Sokkal nagyobb szabálytalanság telekhatárra építkezni. Nyugtasd meg, hogy amint ledózerolja, és a megfelelő helyre építi a házát, kiszeded a rózsákat.
2009. febr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Esetleg a béke kedvéért, hogy megnyugtasd, a rózsák, és a fala közé tegyél pl. műanyag lapot. Így biztos, hogy azok az ádáz rózsák nem fogják lerombolni a házát... no comment...

Én a bambuszt ültettem műanyag "keretbe", hogy ne terjeszkedjen tovább, mint kellene, és bevált. Annak erősebb a gyökere, mint a rózsának, úgyhogy biztos kordában tudná tartani! :)

2009. febr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Felénk az a szokás (de máshol is láttam már), hogy a ház mögé nem építenek kerítést, így az egyébként kihasználatlan területet a szomszéd használja, mint sajátját. Ez onnan látszik, hogy az előkertnél szélesebb a kerítés, majd hirtelen befordul a ház sarkánál és ott vége is. Később a ház mögött a rendes helyén folytatódik. Úgy tűnik, mintha a ház a telekhatáron állna, de az igazi telekhatár még egy méterre van. Felénk is szólnak ha ilyen helyre füvön kívül mást is ültet valaki, mert tulajdonképpen az a szomszéd telekrésze.
2009. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tuti,hogy telekhatárra építkeztek,annak idején Édesapám beleegyezett,tehát örülnie kéne , nem kötekedni.A többi szomszéddal nagyon jó a kapcsolatunk , Ők azok akik senkivel nem beszélnek,mindenbe belekötnek ... a többiek szerint , csak az irigység beszél belőlük...

Amúgy a kerítés szerint is egyértelmű a telekhatárra való építkezése.

2009. febr. 22. 11:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, megadott távolságok vannak, milyen messze lehet fát vagy bokrot ültetni a kerítéstől. Persze lehet beljebb is, de csak ha a szomszédot nem zavarja. Ha szól miatta, akkor az állapotot meg kell szüntetni. Ez a távolság, úgy tudom, bokroknál fél méter, fáknál kettő.
2009. márc. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!