Kinek mennyi a fűtésszámlája?
Én teljesen el vagyok keseredve, mert nekem 80-100 ezer úgy ,hogy kombi vaillant kazánunk van két külön álló házikó van 1 kő a másik fa 40mégyzet méter 2 szint, a fa 11×2,5 .A kőházban 13-15 fok a fa 19-20 fok .Fa és kőház között 2m és kint a szabadban megy az egyik helyből a másikba réz csővel (kicsit szigetelve) a fűtés így oldották meg nagyon sok pénzért.
Én azóta sem értem ezt az egészet, mert ezért dolgozunk télen és még jól sem tudjuk érezni magunkat .Ezt kommentáljátok kíváncsian várom !És köszönöm is !Miért kel a nem szakértőt általában mindig így átverni ??
Hát ez valóban nagyon magas fogyasztás. Az első két válaszolónak viszont a miénknél is kedvezőbbnek tűnik a fűtésszámlája. Kár, hogy kevesen írnak a saját tapasztalataikról, engem tényleg nagyon érdekelne, mert szeretnék majd egy gazdaságosabban kifűthető házat venni vagy építeni a közeljövőben. Ezért érdekel az építési mód is.
Ez a 80-100 ezer havi költség egy ilyen viszonylag nem is nagy házban és ilyen alacsony hőfokkal nagyon sok. A kőháznak milyen vastag fala van? A két ház közötti átvezetést én azért igyekeznék sokkal jobban szigetelni.
170 négyzetméteres ház, plusz 50 négyzetméter pince (ez is fűtve van), fával fűtünk, így egy tél alatt kb 70 mázsa fából kijövünk (1 mázsa/2000Ft kb) nagyjából 140 ezer forint egy tél, úgy hogy csak délután 2-3 fele kezdünk el fűteni, este 9-ig. A házban a legmelegebb a nappali, ott este 7-8 órára elérjük a 20 fokot!! A ház többi része, konyha, szoba, fürdőszoba, estére 16-17 fokos, reggelre lehűlhet a kinti hőmérséklettől függően akár 10-12 fokra is.
Időnként, befűtünk a gázkazánnal is (vadonatúj, az egyik legjobb hatásfokú, amit lehetett kapni), ezzel 5 nap alatt kb 18 ezer forintnak megfelelő gázt fűtünk el. Ez egy hónapra vetítve kb 110 ezer forint. Melegebb nincs gázzal se.
Sajnos nagyon sz@rok a nyílászárók, illetve az össze-vissza kókányolt fűtéscsöveknek köszönhetően őrült sok vizet kell felmelegítenie a kazánoknak, így nagyon sok pénzbe lenne a normális 20-22 fokos benti hőmérséklet elérése. Körülbelül 1-1.5 millióba lenne a felújítás.
Akkor ha úgy vesszük, hogy a 170+50 m2 ház kifűtése jó nyílászárók mellett, ésszerűbben kialakított fűtésrendszerrel, dupla ennyi fával egész jó átlagot mutatna. Általában a fával való fűtést kifizetődőbbnek tartják, különösen ha jól megépített, meleget sokáig tartó cserépkályha, vagy kandalló kiegészítés is van. Hátránya a kazánnál, hogy folyamatosan kellene rakni, mert ha gyenge a szigetelés, hamar lehűl a ház.
Köszi az eddigi válaszokat, eléggé lehangoló némelyik adat, keserves egy átlag fizetésből ilyen fűtésszámlákat kifizetni. Ezért szeretnék én is majd egy kisebb, takarékosabb házba költözni.
Kár, hogy még nem írtak régi, vastag vályogfalú házról, vagy a modern, extrán szigetelt házakról. Esetleg padlófűtésről?
A 13.47-es vagyok.
Esetleg még érdemes megemlítenem bátyámékat.
Nyáron beszereltettek egy klímát a meleg miatt. Most a hidegben kipróbálták, hogy milyen, ha azzal fűtenek 1 hétig. A napi fogyasztása 200Ft-ra jött ki, úgy hogy 22-23 fokra volt beállítva. Azt akárhogy is nézzük havi 6000Ft / 1 helység. Ha mondjuk beszorozzuk 5-tel, mert 5 helység van, akkor 30 ezer forint egy ház fűtése. Gáz akkor van, ha nincs áram (szó szerint), de amúgy nekem úgy tűnik ez egy működő fűtéstechnológia lehet, viszonylag kedvező költségekkel. És tényleg nagyon jó meleget csinál és tart. Továbbá ma már nem kerül többe 5db klíma beszerelése se, mint egy gázfűtés kiépítése. Szerintem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!