Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 200m2-es házat menyiért...

Egy 200m2-es házat menyiért terveznek meg?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 07:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem a mérete számit.

Általában a bekerülési érték x százaléka.

Az x-et persze ilyen kora reggel nem tudom...

2011. jan. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tilka válasza:

én csak a villamos tervező díját tudom (a többit csak nagyjából) - az kb. 150.000 forint. Ez kb. fele annyi mint amit a festő kap és ezért szokták szarrá szívatni fél éven keresztül a villamos tervezőt akinek már a rezsiköltsége sem térül meg a végén. Mi most ráztunk le magunkról egy családi házak tervezésével foglalkozó céget, totál ráfizetés nekünk villamosoknak.

A gépész igazságtalanul kb. 250.000 forintot kér - vagy ha azt nézzük ő jól meg tud élni belőle. Az építész kapja a legtöbbet lehet kb. 600.000 forint is. De valóban neki van vele a legtöbb dolga.

Szóval nem olcsó, de megéri. Megéri a villamos terv is - azt csak egyszer kell jól megterveztetni (a kivitelezők le szokták beszélni róla az embereket - de ők hidd el nekem le vannak maradva legalább 10 évvel és nem tervezői ésszel gondolkoznak, nem ismerik úgy a szabványokat, csak a kivitelezői részt) aztán örökre jó lesz. Míg a festőnek meg kifizeted a valag pénzt, aztán két év múlva lehet újra festeni :)

2011. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!