Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, ha a mosógépet,...

Nagyon gáz, ha a mosógépet, valamint a hűtőt földeletlen áramról működtetem?

Figyelt kérdés

Tudnék csinálni elvileg földelést, de ha nem nagyon muszáj, akkor inkább nem szórakozok vele.

Mondjuk inkább a mosógép érdekelne, oda könnyen is vezethetnék földelt áramot, a konyhába viszont biztos nem fogok, mert az már macerásabb lenne odavinni.

Amúgy az egész ház rendszere földeletlen, kivéve egy konnektort, valamint az ipari áramot.


2010. dec. 25. 22:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tehát konkrétabban a kérdésem az, h ha netán vmi gond lenne a mosógéppel (zárlat), akkor akkor is leverné a biztosítékot, ha nem földelt az aljzat.....gondolom elvezetendő túlfeszültség nem keletkezik a mosógépnél, pl. mint ahogy a számítógépeknél...
2010. dec. 25. 22:29
 2/12 anonim válasza:
31%
igen
2010. dec. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
31%

Szia!


JA, leverne! Ha a biztositek nem engedne at annyi ampert mint amennyit a mosogep leszivna, akkor lecsapja, persze! De a mosogep dragabb lenne, mint egy földkabel bevezetese szerintem!#


Alex

2010. dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

nem verné le, tekintve, hogy földelés nélkül a berendezés csak testzárlatos tud lenni, azaz a burkolatra ferül feszültség. zárlat csak akkor lesz a dologból, ha hozzáérsz és rajtad keresztül záródik a fázis a földdel.

csakhogy akkor te leszel a fogyasztó, egy igen nagy ellenálásul fogyasztó, ami nem biztos, hogy átenged 6-10 ampert, ami a biztosítékhoz kellene (hűtő/mosogép esetén jellemzően 10), viszont a halálodhoz csak miliamparek kellenek...

2010. dec. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
ha jól értem, a kérdező élete függ a válaszoktól? akkor ne írjatok hülyeségeket...
2010. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem, amúgy azért nem kell túldramatizálni, azért nem föltétlenül függ tőle az életem, mert. persze nem kizárt, de elég valószínűtlen, h éppen akkor lesz zárlatos, amikor éppen érintkezem a géppel, inkább arra gondoltam, amit az egyik válaszoló említett is, h sokkal nagyobb kárt okozna-e a gépben egy zárlat, vagy egyéb, ha hiányzik a földelés.

Ahogy mondtam, nem megoldhatatlan, sztem inkább csinálok neki, biztos, ami biztos, meg amúgy is van egy fölösleges rézcsövem :)

2010. dec. 25. 23:10
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"...h éppen akkor lesz zárlatos, amikor éppen érintkezem a géppel..."


lassan olvasd, hogy megértsd...


földelés nélkül testzárlatos lehet. ez azt jelenti, hogy feszültség kerül a burkolatra. nem megy sohova onnan, ott marad szépen. észre sem veszed, mert még működni is fog rendesen. ez az állapot bármeddig fentmaradhat.


csak a fogása lesz más...

2010. dec. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
78%
Sajnos nem tudod elkerülni a munkát kedves kérdező, ellenben hasznos lesz. Igen.
2010. dec. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
23.14 jól írta,mindenben igaza van.Én is így működtettem a mosógépemet,mert nem tudtam megcsináltatni egy darabig a földelést a házban,-nem annyira olcsó-,de akkor úgy,hogy konnektorból ki,akkor tettem be a ruhákat,a programra ráállítottam a gépet,és bekapcsoltam,utána a konnektorba be.Amikor lejárt,akkor is:először konnektorból ki,aztán lehet belenyúlni.Nekem a konyhába,a mosogató alá volt beépítve,és akkor,mikor ment a mosógép,mosogatni se lehetett,sőt a csapot megnyitni sem,mert rázott.Sőt,a mosogatóba betett holmit se volt tanácsos fogdosni.
2010. dec. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oks, köszönöm a válaszokat, akkor sztem mindenképpen megcsinálom.....most megértettem a testzárlatot is :))
2010. dec. 26. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!