Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valóban károsítja a laptop...

Valóban károsítja a laptop aksiját, ha úgy működtetem hálózatról, hogy az aksi is a laptopban van?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, csökken az üzemideje. De visszaállítjatod, a csak kikapcsolt állapotban van töltőn a gép.
2011. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakori kérdés az új notebookok tulajdonosai között, hogy ki kell-e venni a készülékből az akkumulátort, ha töltőről használják a gépet. A válasz főként nem, legfeljebb csak egy kicsit igen. A lemerült telepek feltöltése után az elektronika átkapcsol, és onnantól már csak a számítógépet táplálja. Az tehát nem fenyegeti a masinát, hogy a "túl sok" áram megöli az akkumulátort. A gépekhez járó energiaprofilt állító, karbantartó szoftvereknek többnyire van akkukímélő módja - legalábbis a jobb márkáknál -, ami még arra is figyel, hogy ne legyen folyamatosan 100 százalékon a telep, így nem kell meglepődni, ha a konnektorba dugott masina töltöttsége időnként 90 százalék körülire csökken, majd újból teljes lesz..


Forrás:origo.hu


Remélem segítettem...

2011. febr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg típus függő..+ használat is.. ha rengeteget használod és folyamatosan meríted-töltöd (akár csak 20-30 %ot is, akkor megzabálja a cucc) Nekem van egy batterycare nevű progim, ami rám szól 30 töltésenként, hogy kalibráljam az aksit, sajnos nekem nincs olyan programom, ami letiltaná a túl magas %ra töltést... Lakótárs ölte meg 1 év alatt a gép aksiját, nekem 2 év kellett hozzá úgy ,hogy vigyáztam rá (neki 20 percet bírt ki vele a gépe, nekem pedig 30-40 között a végén) de az is igaz, hogy az én gépem sokkal többet zabál (90W a töltő teljesítménye)

Én mindig kivettem ha fel volt töltve, vagy a töltőről használtam hosszabb ideig...

2011. febr. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 éves a laptopom,soha nem vettem ki az akkut,pedig 99 százalékban a hálózatról megy.Az Everest szerint az elhasználódás mértéke 8%.Ez kb reális lehet,mert próbaképpen nem rég lemerítettem,2 és fél óra után írta azt,hogy lemerült,csatlakoztassam a töltőt.
2011. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!