Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kádhoz keresek csaptelepet,...

Kádhoz keresek csaptelepet, ami zuhanyzós is. Melyik számít tartósnak és jó márkának?

Figyelt kérdés
Mi az amit kerülni kell és mi a jó csaptelep?
2010. dec. 22. 06:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Én kerülném a gyanusan olcsó árakat, sok mindenben igaz, h a jó minőség nem túl olcsó. Nem vagyok szakember, ők többet tudnának segíteni javíthatóság, élettartam stb tekintetében. Mi felújításkor ástunk ennek a mélyére, akkor a Kludi és a Mofém, Teka márka volt az, amire a szaki is rábólintott. Állítólag javítható, van hozzá alkatrész.
2010. dec. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

A Kludi tűrhető, de kínai, a Teka egy magyar szar, A mofém szintén, ezeket jobb vizesek fel sem rakják.

A legjobb és amit én is ajánlok a Grohe.Az alap családjai viszonylag olcsók. Az a különbség a többihez képest,hogy ezt egy Német gyárban gyártják, az összes alkatrészét, nem viszik el Kínába . Minden csaptelephez kapsz egy robbantott rajzot, ha valami meghibásodik, nem kell az egész csapot kidobni, utána lehet rendelni, igaz kicsit sokáig tart, mert ezeket ilyenkor egyedileg gyártják.

A kerámia bettje pedig minden évben megnyeri az legjobb europai csaptelepek versenyét.A második egy francia csaptelep, a harmadik a Kludi.A Hans grohe-nak se dőlj be, valah egy volt a Groheval, de ezt kiviszik Kínába gyártani.

2010. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A Mofémot nem kellene lehúzni, világszínvonal, és magyar. Ritka párosítás.
2010. dec. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Most biztos le leszek hurrogva meg pontozva, de csak a kérdezőnek próbálok segíteni.

Nálunk már két éve olcsó kínai Sanimix csapok vannak felszerelve. Lekopogom, de eddig semmi baja egyiknek se. Ismerősömék régi lakásában is ilyen volt 8-10 évig és nekik se volt vele sohase gondjuk.

A Grohe biztos hogy egy minőség és jó, tartós csap, csak azon az áron ha kell évente tudnék venni olcsó "no name" csapokat. És azok sem biztos, hogy évente tönkremennének.

Kludin mi is gondolkoztunk, de arról lebeszéltek.

Úgyhogy úgy voltunk vele, hogy megkockáztatunk egy olcsóbb megoldást és meglátjuk... Eddig bevált.

Ennyit szerettem volna hozzátenni.

2010. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

nekünk az egész lakásban MOFÉM van (gondoltam jó magyar...) és a többséggel nincs is baj, de a kád-zuhanyzós váltó alig bírt 3 évet.

Szép fokozatossan megadta magát.


Most inkább veszek drágábbat, de megbízhatóbbat.

2010. dec. 22. 23:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem Kludi magasan az egyik legjobb. 15 éve! Egyik sem hibásodott meg 600nm2-es családi házunk összes helysége kludi csapokkal van felszerelve.
2010. dec. 26. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minőség, használhatóság, forma, megbízhatóság, garancia. Erre kell oda figyelni! Kerüljük az alacsony áru (olcsó) terméket. Egyszerűen nem igaz (összehasonlíthatatlan), hogy ugyanazt nyújtja egy hívogató áron beszerzett csaptelep, mint egy sok munkaórával, robottechnológiával gyártott termék. A minőségi csaptelepekhez, csak az ismert márka névvel rendelkező, megbízható eredetű, gyártó cég termékeinek vásárlásával juthatunk hozzá. Mivel magam a Kludi Kft. dolgozója vagyok és részletesen ismerem az összes termékünket, (valamennyire más gyártók termékeit is), határozottan állítom műszakilag, ár-értékarányában, szolgáltatásban, ilyen magas szinten kevés forgalmazó tud cégünkkel versenyezni. A kád-zuhanycsapok között nehéz a választás. Csak cégünk közel húsz típust tud felvonultatni a normál, fali kád- zuhanycsapokból. Ezen kívül fali termosztátos, süllyesztett, süllyesztet, termosztátos kád- zuhany, alsóhidas 3-4 lyukú csaptelepek közül lehet még válogatni, a paletta itt is hatalmas, mivel ez további, majd negyven(!) terméket érint. A megfelelő gyártási technológiának köszönhetően egy minőségi csaptelep nem zúg, nem búg. A kar és zuhanyváltó kezelése kényelmes, akadálytalan működésű. Fontos a termék műszaki paraméterei is, választhatunk nagyobb vízáteresztésű csapot, ezáltal hamarabb tölthetjük meg kádunkat, vagy speciális hosszűságú, elfodítható befolyszárral rendelkező csapot is, amivel a nagyobb távolságot kezelhetjük. A formaválaszték nagy, mindenképpen megtaláljuk ízlésünknek legmegfelelőbbet. Akár több évtizedes, hibátlan használatban lehet részünk a minőségi termékekkel. Az öt éves garancia, itt tényleg létezik. További filozófiánk, hogy a meglévő, több évtized múlva is alkatrészt, biztosit a cégünk, hogy kedvenc csaptelepe továbbra is használható legyen. Összegezve: nem szabad figyelmen kívül hagyni a Kludi csaptelepeket, cégünk teljes választék megtekinthető KLUDIdesign mintaboltban.


Schubert Károly


Skype, Faceebook: Kludidesign

web: kludi.com

e-mail: info@kludi.hu

Tel: 06-80/200-313, 06-30/439-7697

2012. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En 20 (!!!) ev utan cserelem (ezzel kaptam az uj epitesu lakast) a Kludi Logo Mix csptelpeket lassan. De valszeg ezek is sokkal tovabb tartottak volna ha a keramia betet idoben cserelem (4-5eFt) es nem hagyom, hogy a szivargo viz es vizko tonkre tegye a kromozast. Ez elsosorban a konyahi es mosdo csaptelepet erinti.. De pl a kad es zuhany csaptelep meg mindig allja a sarat.


De valszeg az is sokat segietett hogy a vizoranal egy bazi nagy szuro van. Ami allitolag azert van, hogy a vizben levo apro szemcseket kirszurje megkimelve ezzel a keramia beteteket. Lehet ez is szamitott.


En most Grohe vagy Kludi markaban gondolkodom. Kludiban a szemelyes jo tapasztalat miatt....Csak ugye kerdes hogy ugyanaz-e a minoseg mint 20 eve... Mert ha ujra 20 evig birjak... nagyjabol az ar is mellekes :) Mondom 20 ev... nulla karbantartassal. Ez a mostani arakkal szamolva is evente kb 1,5-2e Ft/ev/csaptelep "koltseg".

2022. ápr. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 voltam,

Végül csak hittem az Internet népnek... és a saját 15-20 éves jó tapasztalatomat félredobva a Kludival kapcsolatban, a Grohe mellett tettem le a voksot. A zuhanyszettet már meg is vettem.


Szóval aki azt mondta hogy Németországban gyártják... hát az nem teljesen így van. Bár a dobozon rajta van öles betűkkel hogy ott "tervezték", de magán a csaptelepen már "Made in Portugal" szerepel :)


Ami egyébként azonnal nem tetszik rajta: Ahhoz képest hogy drága, a csaptelep szélén lévő két szabályzó gomb csak krómozott műanyag. Most nem igazán értem, hogy azt nem tellett volna krómozott sárgarézből megcsinálni, csak hogy érezzem hogy nem hitvány anyag? Kifizettem volna érte a plusz párezret amibe került volna. Egyébként a többi tényleg masszív krómozott sárgaréznek tűnuk... de ez a műanyag bizsuszerű gomb szerintem full gáz.


Igaz nem értem, hogy a Grohe Vitalio zuhanyszettből van 100eFt (amit én vettem) és a látszólag tök hasonló (látszólag csak fejekben tér el) szett is 400e Ft-ért :) Lehet utóbbihoz már jár a fém tekerőgomb? :D :D :D :D


De ha az egykaros csaptelepek karja is műanyag lesz, dobom el a p.csaába. A 20 éves kludin az legalább tömör fém.

2022. máj. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!