Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nekem lesz valaha szép nagy...

Nekem lesz valaha szép nagy családi házam?18 éves vagyok és néha olyan kilátástalannak látom a dolgokat ebben a mai világban.

Figyelt kérdés

Van rá esélyem, hogy lesz egy olyan családi házam ahol a párommal majd nevelgetjük a gyerekeinket stb... Néha nézegetem az ingatlanokat és olyan szép házak vannak és félek, hogy nekem soha nem adatik meg, hogy egy ilyen szépben éljek:S

Miért érzem így?:S


2009. jan. 23. 15:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nem a más keresetéről van szó, nyilván ő is dolgozna mellette, de ketten összehozni egy házat nagyságrendekkel könnyebb, mint egyedül. Ráadásul párban sokkal kedvezőbben jut kölcsönökhöz is az ember. Nincs abban semmi rossz, ha két ember összefog, és együtt teremtenek egzisztenciát. Egyedül minden sokkal nehezebb.
2009. jan. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nem a férjem pénzéből akarok majd megélni!!!!Nekem a férjem nem a pénzéért kell majd!!!!!:@

Arra megvannak a különböző jelzőkkel ellátott nőszemélyek...

2009. jan. 27. 18:55
 13/22 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy nem a férjemre utalva kívánok élni majd...
2009. jan. 27. 18:56
 14/22 anonim ***** válasza:

Csak egy trükköt tennék hozzá:

A félretett pénzedet (legyen) ne bankba tedd, hanem keress olyan forexbefektetési céget, amelyik alacsony kockázaton képes reális hozammal forgatni a tőkédet.


VAN ilyen. Nekem havi 10% körül forog, és ez még csak az alja. Szorozgass egy kicsit és meglátod, érdemes félretenni, és érdemes dolgozni azért, hogy legyen mit félretenni. :)

2009. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Szia!

19 évesen férjnél vagyok nagyon boldog is vagyok.Csak az a a baj, hogy ebben az országban, nem lehet legálisan megélni.Ha albérletben laksz, mint mi is havi 40e+rezsi, ha meg hitelből veszel lakást, akkor havi 110e forint, 10 millió forint, 30 évre.Ez azért elég elkeserítő.

Mi ugy döntöttünk, hogy veszünk fel vagy 500e forint hitelt és elősz9r párom majd én is megyek Angliába.Kint megkeressük 5 év alatt egy olyan ház árát, amit itthon még hitelből se tudnák megépppitetni.A minbér 460e forint.Az albérlet 220+rezsi, de 3an megyünk.A kaja hasonlo mint itthon.Szerintem aki megteheti az ne sírjon, hanem tegyen érte, hogy jobb legyen.Mert ha csak várunk rá a kormány ugyis kihuzza a lábunk alól a telejt és még azt a keveset is elveszi ami eddig volt...(lehet lepontozni, ha valaki nem ért egyet)

Tivábbi szép napoT!!

2009. jan. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Szia !

Valahogyan jogosnak tartom az aggodalmadat, velem is ez a helyzet.Nem sirok , de megis elkeserito. Tanultam , Gimit vegeztem , gzdasagi informatikus vagyok. Megsem kapok a szakmaban munkat , bankba szinten nem vesznek fel, mert nincsen banki tapasztalatom. Ezert "csak" a kereskedelemben dolgoztam, havi 65.000.- ert !!!!! Na ebbol gazdalkodjon valaki es mondja azt , hoyg ne sirj !

Ebbol a keresetbol NULLA eselyed van .Aztan dontottem, mint az elottem hozzaszolo es kimentem kulfoldre. A baratnom Angliaba , en Nemetbe. O mar otthon van , en meg harcolok, de nem nagyon jon be.550€ a lakas, mert ketten vagyunk ez felezodik es igy tudom kifizetni.Sporolni szinte semmit sem tudok , mert otthon felvettem egy kolcsont es azt nyogom, de igy legalabb azt tudom fizetni, plusz nem halok ehen.

Tehat , akinek bejon kulfold , annak gratulalok, mert ezzel is meg kell jocskan szenvedni, mire munkavallalasit kapsz + lakast keresel , stb...

Probalj nyelvet tanulni, meg jol fog az agyad, hidd el , azzal ersz meg a legtobbet.Akar segedmunkara is mesz el (de azert legyen egy szakmad!) tobbet fogsz keresni, mint otthon.Az atkepzeshez pedig penz kell, mert ha van egy ilyen vagyont kereso szakmad otthon (70.000.- ert) akkor mer fizetheted magadnak a sulit munka mellett. Ami tobb szazezerbe kerulhet.

Meg nagyon fiatal vagy , eppen ezert tudatosan cselekedj, hogy legyen valamid, engem sem segit senki sem .

Legy eros !

2009. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Azzal még nem is lenne baj, hogy 30 évre veszi fel az emebr a hitelt... Mert minden normális nyugati országban így van. Felveszik a hitelt 25, 30 évre és havonta fizetik vissza. Úgy fogják fel, mint lakbér. Azzal a különbséggel, hogy ennek a lakbérnek meg van az az előnye, hogy 30 év múlva a ház a Tiéd lesz.

Németországban élek, havi 500 € -t fizetünk lakbért... Valakinek.... Ha felvennénk végre egy kicseszett hitelt, akkor ez a havi 500 € nem a semmibe menne, hanem építenénk egy szép házikót, ami majdan teljesen a miénk lenne....

A probléma Magyarországon csak ott van, hogy felveszed a hitelt, mert ma van miből visszafizetned.... De egyáltalán nem biztos, hogy holnap is lesz miből visszafizetned, ez baromi nagy probléma, nem a hitel önmagában....

Itt Németországban elég stabilak munkahelyek...bár épp most a világválság miatt (de utálom ezt a szót, mert igaziból szerintem nincs is... de mindegy) hatalmas leépítések vannak... :o(

és igen... ma legálisan csak lopni lehet... bár már lassan rablásnak nevezem, ahogy a politikusok az utsó fillért is kihúzzák szerencsétlen magyar zsbéből...

2009. jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A családi háznál sokkal fontosabb, hogy jó munkahelyed legyen! Nálunk nagyon sok család kerül abba a csapdába, hogy keserves munkával, súlyos hitelekkel összehoznak egy családi házat, aztán a környéken elfogy a munka és nincs miből megélni - a házat ilyen vidékeken eladni szinte lehetetlen, a hitelt alig tudják törleszteni és nincs kiút... Válság idején legjobb, ha nem köt semmi és oda tudsz költözni, ahol munkát találsz, itthon vagy akár külföldön.
2009. jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Nézd, muszáj leírnom a saját esetünket, próbálok rövid lenni. 17 évesen ismerkedtem meg a férjemmel. Ő 18 volt, szakmunkásképző után TSZ-ben dolgozott. Azt mondta: én egyszer építek egy családi házat! Én érettségi után irodán kezdtem el dolgozni és azt mondtam: addig nem megyek férjhez, amíg össze nem gyűjtök 5 milliót. Apukám az első kereseteimet elkérte, berakta a bankba. 3 hónap múlva kamatostul visszaadta. Rájöttem, hogy ez jó. Sosem tartottam meg csak annyit, ami mindenképpen kellett. Párom munka mellett elkezdett fóliázni. Aztán én is átjártam segíteni. Aztán még egy földet elkezdtünk művelni. Hétvégén karfioloztunk, hétközben dolgoztunk, péntek, szombat este még maradt bulizásra. Az első bevételből Korfura repültünk. A következőket bankba hordtam. Pár év múlva megvettük a telket. Volt rajta 3 fólia. Teleültettük. Visszajött a telek ára. Következő évben mínusszal zártunk, nem csináltuk többet. Férjem kiváltotta a vállalkozóiját. Aztán BT lettünk. Most Kft-k vagyunk 3 tevékenységi körrel, kb 15 OKJ képesítéssel. Nincs diplománk. Sógoromnak 2 van, hitelből élnek. Nekünk is van hitel a házon, ez igaz. S még nincs is kész teljesen, de 5. éve folyamatosan csináljuk, már 3-an vagyunk. Férjem mai napig főállásban 7-3-ig dolgozik, utána este 7-ig a Kft dolgait intézi. Én a papír munkát intézem, meg gyereket nevelek.


VAN ESÉLYED NEKED IS!!! Tudod, hogy mennyire emlékeztetsz magamra? Utáltam, hogy az irodán én keresek a legkevesebbet, mert fiatalként nincs szükségem a pénzre, így fogták fel. Az igaz, hogy egyre nehezebb. De küzdeni kell. Találj valami plusz munkát, s úgy előre juthatsz. Vagy tényleg valami fullos jó kereső meló. De akkor ne költsd el másra!! Úgy látom, hogy diplomával csak nagyvárosban lehet megélni. Ha kisvárosban élsz, vagy ott maradsz, akkor olyan vállalkozást keress, ami jövedelmező és nincs a környéken másik. Nagyon sok sikert az élethez!!!

Egy 30 éves boldog anyuka és feleség.

2009. jan. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Szerintem 18 évesen még nem kell a fejedet a falba verned, ha egyenlőre nem látod az utat. Én 27 vagyok és előttem most dereng. Tudod, jó ha már most gondolkodsz a dolgokon, bárcsak én is előbb tettem volna. Azt hittem ha tanulok, lesz diplomám, minden ok lesz. Nem is volt gond, akkori párom belekezdett egy vállalkozásba, kezdett menni, vettünk telket, persze nem az én pénzemből, hiszen én tanultam. Aztán szakítás. Találtam egy munkahelyet. Nagyon jó volt. Havi 200 és nem is erőltettem meg magam egyáltalán. Találkoztam mostani párommal, aki ráébresztett, hogy ülhetek én a kis irodámban naphosszat, akkor sem jutok előrébb. Most már tudom, hogy ketten vagyunk, hogy összetartozunk és ketten minden sokkal könnyebb. Elmentünk Ausztriába. sajnos a német nem megy (még!) Szobalány vagyok, nem szégyenlem. De így is jobban keresek mint otthon és itt sem kell megszakadni. Keresetünket nem költjük el, mint otthon, teljes ellátás van, meg hát azért jöttünk ki, hogy 4-5 év alatt megteremtsük az anyagiakat egy házhoz, egy autóhoz és végre gyerekünk is lehessen. Talán ha hazamegyünk nyitunk egy vállalkozást, még nem tudom. Mindenesetre ha már lesz házunk, autónk, hitel nélkül, simán elüldögélek az irodában havi 100 ért is, de addig kell egy kis áldozatot hozni. Azt mondom minél előbb cselekedj. Sulit fejezd be és indíts ki külföldre!
2009. jan. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!