Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nekem lesz valaha szép nagy...

Nekem lesz valaha szép nagy családi házam?18 éves vagyok és néha olyan kilátástalannak látom a dolgokat ebben a mai világban.

Figyelt kérdés

Van rá esélyem, hogy lesz egy olyan családi házam ahol a párommal majd nevelgetjük a gyerekeinket stb... Néha nézegetem az ingatlanokat és olyan szép házak vannak és félek, hogy nekem soha nem adatik meg, hogy egy ilyen szépben éljek:S

Miért érzem így?:S


2009. jan. 23. 15:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hozzáállás!

Két közhelyes, de nagyon igaz közmondás jut eszembe erről:

1) Ha azt mondod képes vagyok rá, és ha azt mondod nem vagyok képes rá- mindkét esetben igazad van...

2)Aki péklapátnak hiszi magát, az péklapát...


Ha jó állásod lesz és észreveszed magad körül a megélhetési technikákat, lehetőségeket, akkor neked is lehet szép házad. Míg ha azt képzeled magadról, hogy nem lehet- akkor nem is lesz...


Az már más kérdés, miért ennyire fontos, hogy full extrás, hiperszuper házban éljünk- nekem az otthonos, ápolt környezet ennél sokkal fontosabb.:)

Sok sikert Neked!

2009. jan. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

ez leginkább rajtad múlik. szokták mondani, mindenki a maga szerencséjének a kovácsa. és többé kevésbé igaz is. sokan sírnak hogy nem tudnak megélni a munkájukbol, azoktol azt kérdezem miért nem keresnek más munkát? miért nem képzik át magukat? miért nem tesznek valamit hogy jobban keressenek?


amúgy nem biztos hogy egy ház hitelre megvétel jobb mint albérletben lakni és anygai szabadságnak lenni.

mi albérletben lakunk, nem is keveset fizetünk érte. de annyi pénzünk nincs hogy hitel nélkül lakást vegyünk. hitelbe azért nem megyünk bele, mert ha a munkánk úgykívánja akkor költözünk, vagy kisebb lakásba költözünk. ha elfogyna itt a munka akkor mennénk máshova ahol jobb a megélhetés. ha saját lakásunk lenne, akkor a lakás ház oda köt minket, így meg semmi. mehetünk mikor akarunk.

2009. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igyekszem én is majd úgy tovább tanulni meg nem hiperszuper extrás házra gondoltam::D

Én bízom benne!

2009. jan. 23. 16:01
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Hát , ez nagyon érdekes én jogász vagyok, és az előttem szóló szavaival élve én is sírok igen, hogy nem tudok megélni a szakmámból. szép nagy családi házra esélyem sincs. Egyenlőre egy 35 m 2 panelház is csak álom, nemhogy családi. Ja és hogy átképezzem magam és ne sírjak: mondjuk mire? esztergályosnak? A diplomásoknak sajnos nem sok lehetőségük van. Ez van és kész. Én nem akarlak elkeseríteni, de a félelmeid jogosak. Benne van a pakliban, hogy nem lesz ilyened. De az is, jó szakmád lesz, sok fizetéssel, és mindezt megteheted.
2009. jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Ez azon is múlik, hol akarsz élni. Budapesten, nagyvárosokban megfizethetetlen a családi ház, de egy barátnőmék pl. két éve vettek a kisvárosunktól 3 km-re lévő faluban 4 millióért felújított, háromszobás családi házat. Sokan meg ennél olcsóbban megvesznek parasztházakat, aztán hangulatosra felújítják.
2009. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%

Higgy magadban, és meg fogod találni a lehetőségeket az álmaid eléréséhez! Ha van egy nagy álmod,sose engedd, hogy negativ megnyilvánulásaikkal "ellopják" olyanok, akik sose mertek nagyot álmodni, és kitörni a középszerűségből, vagy épp a szegénységből, akiknek könnyebb és egyszerűbb volt panaszkodni, a megszokottban maradni. Mindig voltak, ma is vannak és lesznek is lehetőségek,amivel az, aki tényleg AKAR ki tud emelkedni, és elérheti a céljait. Kitartóan dolgozz azért ami fontos neked, és ha lesznek is nehézségek, SOHA NE ADD FEL!

Sok sikert!

2009. jan. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%

"Miután kiléptünk az iskolapadból, már nem az egyetemi diploma vagy a tanulmányi eredmények számítanak. A való világban valami sokkal többre van szükség, mint jó érdemjegyekre. Hívhatjuk rámenősségnek, kurázsinak, belevalóságnak, elszántságnak, virtusnak, agyafúrtságnak, merészségnek, állhatatosságnak és éleseszűségnek. Ez a tényező, bárhogy is nevezzük, sokkal inkább meghatározza az emberek jövőjét, mint az iskolai bizonyítványuk."

Robert T. Kiyosaki - Gazdag papa, szegény papa. Nagyon tanulságos olvasmány.

Ajánlom figyelmedbe. Sőt MINDENKINEK!!!

2009. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is jogosak a félelmek.

Leírom a saját példám. ( Csak mert engem mindenki lehülyéz)

Szóval, most lettem volna 5öd éves a jogon (magyrország második legjobb nevű jogi karán...), 4 évet teljesen normálisan jó eredményekkel végig csináltam. Ösztöndíjakkal beutaztam fél Európát, sőt az utsó ösztöndíjammal Németországban ragadtam. Mert megtetszett. Az élet itt sem fenékig tejfel, de a dolog mostani állása szerint számomra élhetőbb jövőkép alakult ki, mint otthon.

Ott hagytam az egyetemet és itt egy olyan fősulit kezdtem el, ami valóban érdekel. A jogot tiszta szívemből utáltam/utálom.

A szüleim elég nehezen fogadták. Pláne, hogy otthon mindkét szülőmnek van egy-egy igen jól menő cége, amit maguk építettek fel a 90-es évek eleje óta. Tehát, simán átvehetném és életemben gondom nem lenne a megélhetéssel.

Kint maradtam, elkezdtem egy olyan dolgot, ami érdekel, ami igazán szórakoztat és igyekszem megállni a lábamon. Természetesen a szülők még támogatnak.

Egyelőre itt tartok.

Meg vannak nekem is az elképzeléseim. Családi ház, család, utazgatni a nagyvilágban... stb...

Úgy érzem most 24 éves koromra jutottam el addig, hogy "sínre" álltam és haladok a céljaim megvalósítása felé. Idegenben, idegenként. De harcolok, hogy sikerülhessen és bízom magamban.

Kívánom neked is, hogy a céljaid megvalósuljanak! Küzdj értük!

2009. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
60%
18 évesen még találhatsz egy jól kereső társat aztán ketten szépen hitelből összehozzátok az áhított családi házat.
2009. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Az ilyet mennyire gyűlölöm... és nagyon sokat látok itt... majd a másik keresetéből szépen eléldegélek.... ezek komoly hozzászólások, vagy csak vicc? ugye vicc?
2009. jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!