Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akkor most melyik fűtésfajta...

Akkor most melyik fűtésfajta is a leggazdaságosabb?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik az a központi fűtés, amely a leggazdaságosabb? Volt szerencsém konvektoroshoz is, gázkazánhoz is, vegyes tüzelésű kályhához is, és szobakályhához is. Mindnek volt egy hátránya, ami miatt nem tudott a többi fölé emelkedni. A gázkazán túl drága, a vegyes tüzelésűre túl sokat kell figyelni és nem is annyival olcsóbb, a szobakályha csak egy szobát fűt, a konvektor pedig drága is, hangos is.

Mégis melyik a jobb?


2010. dec. 2. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk gáz- és vegyes tüzelésű kazán is van. Szerintem így a legjobb. Szobakályha felejtős, egy szobát fűt, nem egyenletes hőt ad le, ráadásul koszt is csinál. Konvektor drága, hangos, és szintén egyenetlen a hője.

A két kazánt azért szeretjük, mert van lehetőség választani. Alapesetben mindig fával fűtünk, nyáron szoktuk figyelni, hol a legolcsóbb a fa és ott vesszük meg. De ha pl. betegek vagyunk, akkor éjszakára inkább gázzal, nehogy lehűljön a levegő. Vagy ha elutazunk, gázzal tartunk egy minimális hőmérsékletet a házban. Én erre a megoldásra szavazok. Igaz, ennek meg az a hátránya, hogy többe kerül kiépíteni (bár nem veszélyesen).

2010. dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nemtudom.De felénk a cigányok fával tüzelnek.mert nekik a fa ingyen van.(kimennek teherautóval az erdőbe 60-70mázsa és hozzák haza,még a rendőr se mer szolni nekik)
2010. dec. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a legolcsóbb ha veszel egy dobkályhát, és azzal tüzelsz (műanyag, fa stb.)
2010. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Meg kell csinálni a szigetelést, kijön egy cserépkályha árából, és akkor majdnem mind1, nekem 90m2-re a legdurvább hidegekben jön ki 25e forint gázból. Most a november enyhe volt 12e ft a gázszámlám a meleg vízzel együtt.

Ha rosszul szigetelt a ház semmi sem gazdaságos mert az udvart fűtöd.

2010. dec. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Van gázkazán és vegyes tüzelésű kazán is, de nem tudom eldönteni, melyik kerül többe és melyik jobb. A szigetelés meg van csinálva, a nyílászárók is műanyagok.

Mindkét kazán 20-24 fok körül teljesít. A gázkazán egyenletes és gyors de drága, a vegyes valamivel lassabb, problémásabb, de a fa olcsóbb.

Most úgy használjuk, hogy program szerint a termosztát reggel 6 és 8 között bekapcsolja a gázkazánt, utána kikapcsol, és a párom begyújtja a vegyest, ami egész nap megy, és megzabál vagy 10-12 kugli fát.

Ha egész nap fűtöm a vegyest, akkor ugyanannyiba kerül, mintha 8 órát menne a gázkazán. Csak azért a tanácstalanság, mert az eddigi beszámolókból nekem az jött le, hogy ugyan fával fűteni kényelmetlen és fárasztó, de cserébe olcsó. A valóságban viszont az ár ugyanannyi, de a kellemetlenségek megmaradtak, ráadásul fával nem mindig adja le a hőt egyenletesen.

2010. dec. 2. 21:29
 6/9 anonim ***** válasza:

"nekem az jött le, hogy ugyan fával fűteni kényelmetlen és fárasztó, de cserébe olcsó. A valóságban viszont az ár ugyanannyi"


Tegyük hozzá, hogy SZÁRAZ fával olcsóbb. Friss, nedves fával gáz-árban tudsz fűteni, tehát tök felesleges. Ha friss a fátok, akkor hagyd kiszáradni, jövőre jó lesz. Ha most azt eltüzeled, olcsóbb sem lesz, és jövőre sem lesz száraz fád, tehát akkor is drágán fűtesz majd...

2010. dec. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mikor vetted a fát?

Mi nyáron szoktuk, méterben, felvágjuk, aztán áll még egy ideig a napon. Aztán bevisszük a kazánházba, ott száraz és meleg a levegő.

A kiszáradáson túl azért is jó nyáron fát venni, mert általában akkor nagyon olcsó.

2010. dec. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tavalyi és száraz a(z akác)fa, jól is ég. De naponta elmegy belőle 50-60 hasáb, vagyis úgy 11-15 kugli. Ilyen mennyiségben annyiba kerül, mint napi 8 órányi szakaszos gázfűtés, a teljesítményük hasonló.

Biztosan rosszul csinálok valamit a megrakáskor.

Így csinálom: Reggel felkelek, lekotrom a hamut a rácsról. Gyújtóssal begyújtok, majd fokozatosan, 5 perc alatt pakolom meg fával, amíg meg nem telik. Egy megrakás 10 hasáb fát jelent. Ekkor úgy 50 perc alatt éri el az üzemi hőfokot a fűtővíz, a keringető folyamatosan megy. Innentől folyamatosan ellenőrzöm óránként, és rakok rá néhány hasábot amikor kell. Egy idő után megtelik a tűztér parázzsal, és a további rárakott fák sem égnek akkora lánggal. Ilyenkor a fűtővíz is lehűl.

Úgy ennyi.

2010. dec. 3. 11:24
 9/9 anonim válasza:

Hali!

Nálunk költözéskor nem volt az utcában gáz ezért vízteres kandallót vettem.Padlófűtés és radiátor 130m2 mínusz 20 fokban is tökéletes,kicsit poros ,nagy a hatásfoka és szép is pláne ilyen gázárak mellett .

2010. dec. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!