Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csaladi haz epiteset, hogyan...

Huron kérdése:

Csaladi haz epiteset, hogyan vagy mivel lehet (ne) felgyorsitani az epitkezesi vallalkozon kereszteul?

Figyelt kérdés

Minden epitkezesi vallakozo FIX embereivel dolgozik, adott letszammal, es ezert realtive 'lassu' egy epitkezes?

Esetlegesen penzzel tudjuk motivalni, hogy 4 honap helyett 2-3 honap alatt epitsenek fel egy 200nm-ese hazat?

Tobb munkast pl. tud a vallakozo bevonni a sajat epitkezesebe, h hamarabb kesz legyenek?


2010. dec. 2. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Természetesen, minden csak pénz kérdése. Árajánlatot kérsz, odaadod a terveket és megmondod, hogy ekkor kéne kezdeni, ekkor befejezni, adjon árajánlatot. Ha tetszik, elfogadod és irásban rögzititek az árakat és határidőket, kötbért irva elő a késedelmes befejezésre. Jó magas kötbért...
2010. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tehat akkor letezik ez a modi. Mar kezdtem azt hinni, hogy vannak 5 bandas vallakozok, 10 bandas es 20 emberes vallakozok, es az adott munkaerovel akkor vegeznek, amikor nekik tetszik = tobb honap 1 nm kb... :)

Szakembereket a vallakozok ezek szerint tudnak toborozni, akar ezret is.

(termeszetesen a beton megkotesenek idejet kivarja az ember, meg terhelhetoseget, de azert ne legyen fel ev egy kis haz)

2010. dec. 2. 15:22
 3/10 BlackSword ***** válasza:

Na most ez azért nem olyan egyszeű...

Mert az alapozást lehet 2 hét után is terhelni, de én azt mondom, hogy jobb kivárni a 28 napot... Mert nem szilárdul meg rendesen a beton...

A teherhordó falakat 1 nap alatt is fel lehet hűzni, ha van elég ember és elég hely...

Aztán a födém megint betonozási munka, tehát lassú...

Aztán jönnek a beltéri munkák, s közben a tetőmunkák...

Majd a szerelési munkák, és a huzalozás...

Ez kb 3 hónap, és kulcskész...

Azért fölöslegesen nem kellene elkapkodi sem...

2010. dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2-3 hónap az tökéletes! Erről beszéltem, az ember nem kapkod!

(CSupán bosszantó, ha egy házaCSKA 5-18 hónap, 3 munkással, és stb.)

Viszont ma minden cég 4-hónaptól indít és a 4 hónapra is extra, gyors, falsh, rush, super gyorsat ír oda, hogy hűűűűűűűű de gyorsak,. :D

Ennyi.

2010. dec. 2. 19:37
 5/10 BlackSword ***** válasza:

Azért ez időjárásfüggő is... Esőben nem lehet dolgozni, akkor számolni kell a betegségek miatt kiesett emberekkel... És biztos nem csak a Te házadat építik még... Az a négy hónap szerintem nem sok... Bár nem tudom, hogy milyen házat szeretnél, és mik az anyagigényei... Milyen a telek, amire építesz... Mennyire lehet megközelíteni... Mennyire igényel speciális munkákat... Ráadásul, a gépészeti és elektromos szerelők a kőműveseknek vannak útban, meg az ácsoknak...

Aztán jól szét is tudják a szakik barmolni egymás munkáit...

Ja, és egy baráti jótanács... Amikor szerkezeti betont öntenek ki (alap, szigetelés aljzatbeton, felbeton) akkor legyél ott, és ne engedd, hogy felvizezzék!!! Nem lesz attól jobb a beton minőssége, csak az ő munkájuk könnyebb...

2010. dec. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: irodai munkán kívül próbáltál már másat is?


Nem?


Akkor itt az ideje és rájösz hogy a 4 hónap is valóban "hűűűűűű de gyors".


Na meg aztán megnéznélek hogyan költözöl be a frissen vakolt falak közé nedvességelszívóval együtt a felpuffadt járólapokra. Ja igaz majd aztán jönnek a reklamációk hogy ők rosszul csinálták meg.

2010. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze, kulcsot átadják, és költözés..várni kell tervezésre 3 évet, bürokráciára 3 évet, építési vállalkozó elmegy nyaralni előbb, aztán tárgyal, 3 munkással épül, heti 1 munkanappal 6 évig, kulcsátadás után 20 év mire szabad költözni__? LOLler... hehe

Így van, hol élsz...

2010. dec. 4. 01:33
 8/10 A kérdező kommentje:

Mozgasson sok munkást, szakembert... ennyi (a vállalkozó)

Nem én vagyok Ő érte, hanem a vállalkozó a megrendelőért...

Van kötbér , természetesen szerződéssel... :)

2010. dec. 4. 01:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Az irodádból könnyű így pofáznod. Írd meg a szerződést velem, a házad meglesz 3 hónapon belül, gennyesre keressük magunkat, te ráfizeted a gatyádat is, aláíratok veled olyan dolgokat hogy te akartad hogy gyors legyen, stb. hogy a felelőség ne engem terheljen. Akárhogyan is akarod, bármrnnyit fogsz fizetni, attól még nam szárad meg hamarabb.

Na és az hogy pénzed van nem egyenlő azzal hogy te vagy a mindenható. Sajnos ez gyakori kombináció: pénz van de tudás vagy kis szakértelem az nincs.

2010. dec. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Újra mondom kedves akárki, HOGY a fizikai, száradási, kémiai dolgokat megvárja az ember. 1 hónap... száradjon a beton = tökéletesen benne van az idő intervallumba... viszont van mellette 1 ill 2 db hónap, ahol 20-50 emberrel lehet haladni..a beton száradás után....akár..

A szerződést meg akkor köttesd meg,, ill akkor köttetik, és a határidő akkor fejeződik be, ha TE készen vagy = átadod... és az a te felelősséged erkölcsileg is, és szerződésileg is...

Nem én vagyok a vállalkozóért, hanem Ő énértem.., amit szerződésben szignózunk...mivel ő nyújtja a szolgáltatást, és az én pénzemen dolgozik...

Amit, azt a szolgáltatást vagy elfogadom, vagy nem..ha igen, aláírom, és várom a házam 3 hónapon belül.

2010. dec. 4. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!