A 4. válaszadóval értek egyet, szerintem is a hőtárolós kémény nélküli gázbojler a legjobb megoldás. Nekünk ilyen van, 120 literes Hajdú márkájú. 3-as fokozaton szoktuk használni. 4 tagú családként a havi gázszámla 3100 Ft, és ebben már a főzésre használt gáz is benne van. Havi 10-11 köbméter vizet fogyasztunk. A szomszédunknak átfolyós van, és mivel a folyosón vannak a gázórák, látom, hogy kinek hogyan alakul a fogyasztása. Kb. +80% az, amit ők fogyasztanak, a miénkhez képest. Villanybojlerrel szerintem nem lehet ennyiből kijönni. (A nyaralónkban az van.) A gáztól nem kell félni, hiszen úgyis szakemberrel kell üzembe helyeztetni, hogy a gari érvényes legyen.
2009. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
12/17 puttiboy válasza:
Mi fával fűtünk és olyan villanybojlert vettünk amiben egy spirál formában átfut a vegyes tüzelésű kazán meleg vize. Az első begyújtás után felmelegszik a bojler és tartja másnapig de ha melegebbet szseretnél mint amilyen meleg víz a kazánból kijön 60-70 fok akkor rá tudsz segíteni éjszakai árammal. ez így fűtési szezonba nagyon gazdaságos. Szinte nem fogyasztunk így áramot a meleg vízhez.
2012. okt. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
13/17 anonim válasza:
A villanybojler jobb ha ésszel használod, ki kell tapasztalni mennyi az a hőfok ,mikor még elég melegvíz jut, általában 60-65 fok elég, Ill. ha nem vagy otthon huzamosabb ideig akkor kapcsold le, hogy feleslegesen ne menjen (ez amúgy gázbojlerre is igaz, 1-2 napnál távolabb ha vagy érdemes a gyújtólángot is elzárni). Villanyxbojlernél lehet javítani a hőtartást ha valami szigetelő anyaggal, akár rossz plédekkel bebugyolálja az ember, nem néz ki szépen de hatásos. És persze éjszakai áramra kell kötni.
2012. okt. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
14/17 anonim válasza:
Én elgondolkodnék napkollektoros megoldáson mert csak a téli hónapokban nem csinál meleg vizet, de ezt leszámítva egész évben elláthat meleg vízzel. Érdemes kiszámolni, hogy ténylegesen hány liter lesz a napi meleg-víz igény, mert nem mindegy, hogy 50-80-120-200 L stb. vizet kell a bojlernek mindig felmelegíteni. Szerintem meg nem a gázé a jövő, ha-nem a ZÖLD elektromos áramé.
Átfolyós gázbojlernél pláne régi fajtájúnál érdemes a gyújtólángra is figyelni pl. nyáron ha csak vízmelegítésre használod simán a gázszámla felét is kiteheti a gyújtóláng. Havi 10-15 m3 körül fogyaszt gyújtólángon, több ismerős is, akinek ilyen van ezreket spórol pusztán azzal, hogy áttért a gyufás módszerre, mielőtt kell a melegvíz begyújtja a gyújtólángot majd amint végzett azonnal el is zárja, havi kb. egy doboz gyufa el is megy ezzel, de sokszorosát megspórolja vele.
2013. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
16/17 anonim válasza:
Igen ám,csak az elektromos áram se "ZÖLD",mert azt is szénnel állítják elő,igaz nem közvetlen szennyez,de az is szennyez.
2014. febr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
17/17 anonim válasza:
Igen de egy helyen koncentráltan jelentkezik a szennyezés azt meg könnyebb kezelni.
Mert ugye mikor könnyebb a szemetet eltakarítani? Ha sok 10 ezer kis kupac van szerte-szana a városban (minden kémény lök egy kicsit ill . minden autó, busz stb. szennyez) vagy ha egy nagy kupac van (az erőmű füstöl egy helyen, a városban meg villamosok és trolik vannak, amik nem szennyeznek).
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!