Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hozzátok is beszöknek mostanáb...

Hozzátok is beszöknek mostanában a legyek? Hol tud bebújni?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a legyektől, nem szeretem őket. Az összes ajtót zárjuk és mindig megyek körbe a házban és lesem a falakat, bútorokat, hogy van-e bent légy.

Egyébként ha véletlenül beszökne a bejárati ajtón akkor is sok helyiségen kellene átjutnia, mire hozzám beérne. Az összes ajtót zárjuk a lakásban. Az ablakokon szúnyogháló van.


Viszont! Már nem az első léggyel találkozom a szobámban! Kb 2-3 éve cseréltünk ablakokat. Most már új típusú ablakok vannak, ezek elvileg jól zárnak meg ilyen-olyan hőszigetelés stb.

El nem tudom képzelni, hol bújhat be a légy! Az ablakokat is ellenőriztem, nem látok semmit rajta.

Az kizárt, hogy az ajtón jött volna be, vagy szellőztetéskor a hálón. Múltkor is reggel még semmi, aztán egész nap bent ültem, dolgoztam és délután egyszercsak hallom a zümmögést. Még mosdóba se nagyon mentem, szóval az ablaknál jött be az biztos.


Ez még nem lenne vészes, de múltkor egy hatalmas fekete légy volt itt! Rejtély számomra, hol bújhatott be az a nagy dög.

Ma pedig egy kisebb barna légy (nem muslinca, hanem rendes légy). DE MOST KAPASZKODJATOK MEG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Láttam, hogy kissé beteges légy, de gondoltam megnyomódott amikor befúrta magát valahol. Megfogom a zsebkendővel erre 2 kis élőlény volt rajta! Azóta is a hideg futkos a hátamon, el nem tudom képzelni mi lehetett ez!

A légy még élt, mert repdesett is. A potroháról egy kis pici korong alakú valami lógott. Az egész pici, egy kis kullancsnál nagyobb (nem kullancs az biztos) és 2 nagy karja van elől. Nem láttam még ilyet soha. Már ez is sok lett volna, de akkor megláttam, hogy a légy hátulját már teljesen felfalták ezek a kis rovarok. Volt benne egy másik is, de az már a légy hátsó részében, konkrétan már a légyből a potroha hiányzott, mert kirágták!

Valakinek van ötlete mi lehetett ez? Nagyon ideges vagyok mert nekem a legyektől is fóbiám van és most még 2 szörnyűség is volt benne!


Ja és érdekelne, hogy nálatok is előfordul ilyesmi? Hogy valahogy mégis bejut a légy a jó ablaknál?

Az biztos, hogy rendesen van bezárva, sőt tegnap is kinyitottam ellenőriztem a szigetelést vagy azt a fekete gumiszerű anyagot rajta és jól bezártam.


2010. nov. 10. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég hátborzongató a legyet élve felfalók története. Ilyenekkel még nem találkoztam, de azt tudom, hogy ősszel a legyek kintről bemenekülnek a melegebb lakásba. Szellőztetéskor berepülnek s megbújnak.Később,ha felélednek, kezdenek repkedni.Valószinűleg korábban jöttek be hozzátok, s most az enyhe idő hatására kerülnek elő.Nálunk is szúnyogháló van mindenhol,de ajtónyitásánál óhatatalanul beslisszolhatnak, és nem vesszük észre.Mi is talákoztunk néhány kódorgóval, de ilyenkor már nem lesznek sokan. Az is lehet, hogy azért került elő szerencsétlen, mert elkezdték felfalni s menekülni akart. Reméljük, hogy nem lesz több.Nálunk a cica megfogja, ha tudja.
2010. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 famousboy válasza:
nálunk van lehúzható szúnyogháló meg redőny minden ablakon, tehát az ablak nagy része védve van, de a kicsi réseken beférnek és néha bejön pár légy.
2010. nov. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, arra gondoltam le kellett volna fényképeznem a kis állatkákat. De úgy becsomagoltam több zsebkendőbe és nejlonba, hogy már nem akarom kibontani.

Egyébként olyasmi volt, mint a karolópók. De ez pici, barnás, és lábait nem is láttam, csak azt az egy pár (2db) izét az elején. Mint a szarvasbogárnak az "agancsai". Ááá, szörnyűséges volt. A légy is csoda, hogy élt még, mert már falták fel belülről. Brrrr.


A cicát sajnos nem hozhatom be. :)


14:35 Nekünk is van redőny is. Már arra is gondoltam, hogy annál bújik be, de nem nagyon tud hol.

Mindegy, én nem értem. Remélem nem lesznek már... Az a furcsa, hogy tavaly nem emlékszem, hogy ilyesmi előfordult volna. Nagyon bízom benne, hogy nem "romlott el" az ablak!


Ja amúgy én nagyon hajlok afelé, hogy a zárt ablaknál jöttek be. Mert nekem úgy van a függöny, hogy azon nehéz átjutni. És mindig a belső részén voltak. Amikor egész nap bent ültem a csendben aztán hirtelen megjelent a légy nagy zümmögéssel akkor is a belső oldalon volt, az ablaküvegen.


De a kis lények akkor sem mennek ki a fejemből. :) Mint egy zs-kategóriás horror!!!

2010. nov. 10. 15:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!