Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Otthon illatosítása? Kellemetl...

Otthon illatosítása? Kellemetlen szagok eltüntetése?

Figyelt kérdés

Mivel illatosítsam a lakást, hogy mindig kellemes illat legyen?

Illóolajra gondoltam, de nem tudom hogyan alkalmazzam. Van párologtatóm, alá mécses helyezhető. Kell vizet önteni rá és abba az olajat, vagy csak olajat?

Milyen olajat használjak? Megfelelőek a 100-200 Ft-ért kaphatóak, vagy speciális olajakat kell venni, ami már árban húzósabb?


Párologtatáson kívűl még hogyan használhatom az illóolajakat a lakásban?


(A rendszeres, mindennapi szellőztetés ellenére mindig állottnak érzem a lakásban a levegőt. Rendszeresen bútorápolóval átkenem a bútorokat, minden nap felmosok, porszívózáskor is illatosítok, mégis mindig érem. Segítenétek bevált tanácsaitokkal?)


2010. nov. 8. 15:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Próbáltam én is illóolajjal nem jött be.Inkább dm-be vegyél egy rendesebbet és hosszú ideig jó illatú a lakás.
2010. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem bevált az illatgyertya! Narancs, fahéj, gyümölcs illatú is.
2010. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A rendesebb alatt mit értel? Elektromos illatosítót?

(Remélem nem, mert azzal kapcsolatban azt olvastam, hogy nagyon káros az egészségre, annyira, mintha egy órán keresztül ülnél a legnagyobb pesti szmogban.)

Köszönöm a válaszod.


Remélem azért lesz aki jó tapasztalatot is tud írni az illóolajokról.

2010. nov. 8. 15:37
 4/13 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam az illatgyertyára. Az csak addig illatosít, amíg égeted, vagy utána is sokáig érződik? Naponta ajánlatos égetni?
2010. nov. 8. 15:38
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha van párologtatód, abba is tehetsz olajat. Nyílván 100.200 Ft-ért nem olyan minőséget kapsz, mint egy komolyabb cég által gyártottnál.
2010. nov. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ha olyan a radiátorod, akkor tehetsz rá egy kis fém vagy kerámia tálkába vizet, abba valami illatos löttyöt, akár öblítő, vagy kedvenc tusfürdő is jó, és olcsó.


sok vendégem megjegyzi, hogy nálam mindig jó illat van :D ja, és persze a szellőztetés akkor a legjobb, ha tudsz egy kis huzatot csinálni, így kihúzza az állott levegőt.


én még a füstölőt is nagyon szeretem, a kedvencem a Nag Champa nevű, sok helyen kapható.

2010. nov. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezt is megfontolom. A radiátorra tehető párologtató nem nedvesíti be a helyiséget? Nem kell tartani penészedéstől?
2010. nov. 9. 10:25
 8/13 anonim válasza:
Mi azt a 3 illatú Ambi Purt használjuk évek óta!A Kelet illatút.Nagyon jó.De most olvasom ,hogy káros az egészségre????
2010. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem párologtat akkora mennyiséget, hogy gondot okozna.
2010. nov. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ha gyakran szellőztetsz, akkor nem lesz gond.

amikor én beköltöztem a távhős lakásomba, mindenhol párologtattam, mert számomra túl száraz volt a levegő. pár hónap után megszoktam.


mondjuk az illatosítás akkor a leghatékonyabb, ha frissen festett lakásban az első naptól illatosítasz valamivel, így soha nem lesz büdi és nem tud a falakba ivódni.

2010. nov. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!