Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális, hogy a klíma folyama...

Normális, hogy a klíma folyamat olvasztja a kültérit?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egyelőre túl jártas a témában, szóval nézzétek el nekem, ha nem szakszerűen fejezem ki magam.

A ház amit vettünk klímákkal van felszerelve, nincs gáz, tehát ezzel történik a fűtés is. Utóbbi napokban már használgatjuk, mert elég hideg van és feltűnt, hogy sokszor kitesz egy kis vízcsepp jelet a beltéri, felcsukja majdnem teljesen a lapátját és csak áll. Futólag beszéltünk egy klímással, aki azt mondta h ilyenkor olvasztja le a kültérit vagy ilyesmit és ez normális. Mikor kérdeztük h de sokszor 1 óra 4-5x is megcsinálja, akkor is normális? A válasza az volt h igen, minden klíma csinálja. Oké, ez eddig tiszta, na de van mikor bekapcsolod, megy 10 percet, majd 30 percig csak áll... Ez így azért nem annyira vicces, mert ugye ilyenkor nem fűt.

Minden szobában van klíma és bár mindenhol csinálja ezt bizonyos időközönként, az egyik szobában feltűnően sokáig áll. Alig fűt és már jelenik is meg a vízcsepp. Majd 20-30 perc állás után megint fűt kb 15 percig és megint megáll 10-15 percre.

Nem tudjuk eldönteni, h ez így ebben a formában tényleg "normális" vagy hívjunk inkább szerelőt, mert lehet valami nem jó.

2 éve beszerelt LG inverteres klímákról van szó egyébként, hűtésre-fűtésre is alkalmasak, de nem kifejezetten fűtésre optimalizáltak.



tegnap 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom nem fűtésre optimalizált klíma. Amúgy normális jelenség. De én a helyedben nemcsak ezzel fűtenék majd a nagyobb hidegekben, mert az drága lesz, meg éjjel-nappal ott berreg majd...
tegnap 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ártana megnézni vagy megnézetni. Elsőnek, amit te is meg tudsz nézni, hogy nincs-e eltömődve, nagyon bepiszkosodva a kültéri egység hűtő bordázata. Egy durvább elpiszkolódás pl nyárfaszöszökkel vagy mással nagyban tudja rontani a hőleadó képességet.
tegnap 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom hogy párás időben jellemzően többet olvaszt valamiért.

Télen kevesebbet fog.

tegnap 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A kültérit meg fogjuk nézni, ez jó ötlet!

Remélem tényleg a párás idő miatt olvaszt többet, de ha nem látunk a kültérin semmit, akkor mindenképp hívunk szerelőt, hogy nézzen rá.

#1 Nincs kiépítve fűtésrendszer és nincs is rá fölös 2-2,5 milliónk sajna, de H tarifáról üzemelnek a klímák, egyelőre nem fogyasztanak sokat..

tegnap 19:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok klímás, de véleményem szerint egyszerű eszköz a klíma.

A kültéri egységnél a hőcserélő fűtésnél hideget fog leadni. Kis idővel a kinti pára rá tud fagyni a hőcserélőre, ezzel akadályozza a levegő áramlását. A levegő átáramlik a bordák között. Ha lefagy, akkor az is eltömíti a réseket. Akkor kell leállnia és leolvasztania.


Nahmost ha koszos a külső hőcserélő, akkor alapból is nehezen jár a levegő közötte, könnyebben le fog fagyni. Azt nem tudom, hogy gondolhatja e tévesen a klíma szoftvere, hogy le van fagyva, miközben csak koszos.


Gondolom nálatok is olyan klímások jártak mint nálunk akik nem értenek a tisztításhoz.

tegnap 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!