Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ezek milyen fajta gombák?

Ezek milyen fajta gombák?

Figyelt kérdés

Ma találtam őket a közeli vasútmenti árokban, akác, nyár, és diófák vannak a közelben . A Duna tisza közén lakunk ahol homokos a talaj. Ehetőek? Ahhoz hogy bevizsgáltassam őket, sokat kellene utaznom. Ha valaki ért hozzá, és meg tudná mondani milyen fajta, azt megköszönném. Persze én is próbálok utánanézni a neten, és még ha ehetőnek tűnik se biztos, hogy megeszem.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



#gomba #ősz #ehető #Gyűjtött #Gomba szakértő #Be azonosítás
ma 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Soha!!!!!!!!! ne egyél bevizsgálatlan gombát


Konkrétan belehalhatsz

ma 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

FB-on van olyan csoport, hogy "gombászok", inkább oda tedd fel a képeket, hátha tudnak segíteni, ott inkább vannak hozzáértők, mint itt.

De ne kockáztass!


Én is szoktam gombát szedni, de csak a nagy őzláb gomba, amit megeszek vizsgálat nélkül, mivel azt az egyet jól ismerem :)

ma 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Még várok vele, hátha tudja valaki. Az egyiket kettőbe vágtam, és így néz ki belülről. [link]

Amúgy lehet kidobom őket.

ma 14:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg nem mernék enni olyan gombát, amire egy anonim fórumon bíztatnak.
ma 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!