Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a megfelelő eljárás ilyen...

Mi a megfelelő eljárás ilyen esetben?

Figyelt kérdés

10 emeletes panelházban lakom, felettem egy nagyon idős asszony él, kb. 80+ éves. A néni nagyon nem beszámítható már, mondhatni demens és idén már 4x áztatott el, mert rendszeresen elfelejti mosás előtt beletenni a kádba a mosógépcsövet. Volt hogy kinyitotta a mosogatóban a vizet és bedugta a lefolyót, mert mosogatni akart, aztán elaludt a nappaliban, én meg arra keltem, hogy csöpög mindenhol a víz.

A lakásomban már lassan minden sarok foltos, 3x festettem újra, 4-edjére nem akarok. Pattanásig feszültek az idegeim és a minap már az is eszembejutott, hogy mikor hal meg végre..Tudom, ez rettenetes gondolat, de aki megnézné, hogy néz ki a lakás, talán megértené.

A múltkor a mellette lakó szomszéd szólt neki, hogy füst jön az ajtó alól, kiderült, hogy odatette a tűzhelyre az üres fazekat aztán leült tévét nézni és elaludt.

Agyrém, ami van és nem értem, hogy hagyhatja a családja egyedül élni, amikor tudják róla, hogy szellemileg zsákutca a néni. Ennek előbb-utóbb lakástűz lesz a vége, amit én is meg fogok szívni, mert tűzoltásnál az összes víz hozzám zúdul majd be.

Sikerült beszélnem a lányával, vázoltam neki a problémát, majd megkaptam, hogy érzéketlen barom vagyok és NÉZZEM EL ENNEK AZ IDŐS HÖLGYNEK, HOGY ILYEN.

A közös képviselet is csak a karjait tárja szét, nem tehetnek semmit.

Teljesen el vagyok keseredve, nem tudom mit csináljak.



ma 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
A lánya nem normális. Köteles intézkedni, hogy az édesanyja megfelelő ellátást kapjon, és felügyelet alatt legyen!
ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Alaptörvény: „A nagykorú gyermekek kötelesek rászoruló szüleikről gondoskodni.” A családok védelméről szóló törvény: „A nagykorú gyermeknek külön törvényben foglaltak szerint tartási kötelezettsége áll fenn azon szülőjével szemben, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani.”
ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!