Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg kevesebb fával tudok...

Tényleg kevesebb fával tudok pl. 22fokot csinálni egy padlásteres házban ha a tetőteret is fűtöm? Sokan vélekednek így, hogy elszívja a tetőtér a meleget. Csak a földszintet lakjuk.

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezèrt szoktak hőszigetelni.
tegnapelőtt 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bogica0616 ***** válasza:
Igen elszívja, ha nincs megfelelően szigetelve.
tegnapelőtt 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A padlást kőzetgyapottal szokták szigetelni. 20 cm kőzetgyapottal 20-30% fát lehet spórolni.
tegnapelőtt 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én amikor egyedül maradtam becsináltam a lépcsőt ahol fel lehet menni a tetőtérbe. Érezhetően kellemesebb lett lent a meleg és persze sokkal kevesebb tüzelő is fogy. Persze nyáron is jó, mert akkor meg a meleg nem jön lefelé.
tegnapelőtt 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nálunk is úgy van, hogy le van zárva a feljáró. Viszont többen azt mondják, hogy elszívja lentről a meleget a padlástér. Szerintem hüleség, mert ha fűteném a padlásteret is, akkor meg a madárcsicsergős kinti természet szívná el. Így a padlástér is hőszigetelőként funkcionál. Ott van egy olyan nagy közeg amibe a kinti és a lenti közti hőmérséklet lapul....
tegnap 07:26
 6/7 Bogica0616 ***** válasza:
Persze "szigetelő" a külvilágot, de ettől még ha nincs szigetelő anyaggal ellátva akkor szívja el a meleget az is. Hisz a meleg felfelé száll.
tegnap 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezzel a logikával az utcát is fűteni kéne, mert akkor a ház nem tud kihűlni 😅
tegnap 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!