Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázszivárgás a szomszédnál,...

Gázszivárgás a szomszédnál, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Többször jeleztem a szomszédnak, hogy a gázórájánál gázszagot érzünk. Nekünk pont az autóbeállónknak a kapuja van az órája mellett, ezért minden ki-be parkoláskor erőteljesen érezzük már hetek óta a gázszagot. Hiába szólunk nekik, nem jelzik az MVM-nek, állításuk szerint minden rendben van.


Mit tudok tenni? Csak úgy nem tudom bejelenteni, mert belekell egyeznie a tulajdonosnak, abba hogyha az óra után van gázszivárgás akkor a kiszállási díjat ki kell fizetni.


Annyit még hozzátennék, hogy idősek laknak a szomszédban... nem igazán foglalkoznak ilyenekkel ahogy látjuk.



tegnap 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy nem jelezték az MVM-nek?
tegnap 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Neked is kötelességed jelenteni a szolgáltatónak.
tegnap 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1:


Onnan, hogy itthonról dolgozok (tehát elég sokat vagyok itthon) és azóta sem változott semmi, ugyanúgy gáz szag van.


2:


És én vállaljam a költségeit a kiszállásnak, ha az óra után van szivárgás? :D

tegnap 14:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a szivárgást be kell jelenteni, ha eszleled.


Semmit sem kell fizetned.

Ne legyél ostoba kérlek!

tegnap 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos ha nincs pénzük, DE:

Senkit nem érdekel, hogy hol a szivárgás, ha már olyan szivárgás van, hogy valóban érezni lehet, akkor az nagyon veszélyes és veszélyezteti a szomszédokat is.


Ergó nem érdekli a szolgáltatót, hogy hol van a szivárgás, elzárják a gázt amíg meg nem csinálják.

Nem hiszem, hogy kiszámláznak bármit is erre. Elég baj nekik ha pénzbe kerül a helyreállítás.

Van az MVM-nél bejelentő rész is, biztos vagyok benne, hogy névtelenül is bejelentheted, de megjegyzem, hogy vész esetben a tűzoltók is kimennek.


Ha nem vagy teljesen biztos a dolgodban, de a szomszéd beenged, akkor vegyél egyszivárgás jelző spray-t (habot csinál) és fújjad be ott ahol szivárgásra gyanakodsz. Látszódni fog, hogy buborékozik abbl látszik az is, hogy mennyire szivárog.

tegnap 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt szivárgás.

Az óránál lévő tömítés ment tönkre. Ingyen volt a csere.

Be kell jelenteni.

tegnap 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!