Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kondenzációs kazán megéri az...

Kondenzációs kazán megéri az árát?

Figyelt kérdés

Most egy régebbi, kb 15 éve beépített, de alig használt gázkazán van, padlófűtésre kötve. Emellett van 2 klíma is valamint vegyestüzelésű kazán, a gázkazánnal egy rendszeren. A ház szigetelt, a födém is.


Megérheti egy kondenzációs kazánba pénzt befektetni, beszereltetni? Van annyira jó hogy azt a sok-sok pénzt megérje, amibe belekerül?

Vagy jobban járok egy új, korszerűbb "sima" falikazánnal? Ki szerint mi a legjobb megoldás?


tegnap 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom mindenkinél más a helyzet, én cseréltem kondenzációsra , a fogyasztása minimálisan jobb 5-10% , de az idegeskedés hogy mindig van valami baja meg amennyibe a beszerelés kerül, hát én nem ajánlom.

Nekem Ariston van sajnos.

tegnap 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Már csak kondenzációsat lehet felszerelni.
tegnap 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
Olyan nimcs hogy sima fali ahogy írják kondenzációsat tehetsz csak. Ha ezt se használod akkor minek cserélni? Miért nem használid? Mivel fűtesz. 15 kazán nem régi. Fekeslegesnek tartom ígyxa cserét ha úgyse nagyon használod. Akkor lenne értelme ha csak azzal terveznél fűteni a jövőben. Egyszerűbbet érdemes venni az ennyémmel semmi baj nincs jópár éve.
tegnap 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem csak kazát cserélsz, de a régi kéményt sem fogadják el hozzá, vagyis azt is cserélni kell
tegnap 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Na és mi a helyzet az EU jövőbeni direktíváival? Elképzelhető hogy egyszer betiltják a fosszílis energiahordozókat?
tegnap 18:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Az eu direktíva az hogy a gazról le kell állni , az elektromos fűtést forszírozzak, klíma hőszivattyú stb.
tegnap 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges lecserélni
ma 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. És mi a véleményetek a hőszivattyú berendezésekről? Jobb választás lehet a kondenzációs kazánnál?
ma 07:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!