Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Feljelenthetem a szomszédot...

Feljelenthetem a szomszédot csendháborításért, ha egész éjszaka megállás nélkül ugat a kutyája?

Figyelt kérdés
Beszéltünk velük többször, szépen, normálisan, ígéretet kaptunk, változást nem. Zárt ablakokkal sem tudunk aludni mert egész éjszaka a semmit ugatja a kutyájuk. Öregek, leszarják, nem nevelik. Babát várunk, szóval többszörösen rossz a helyzet, jó lenne, ha tudnánk normálisan pihenni. Mit tehetnénk még?
szept. 9. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

A baba hozzászokik ne izgulj. Ti meg úgysem aludtok a baba mellett.:)

Fèlretève igen a kèrdèsre a válasz. Jegyzőnèl tudtok birtokvèdelmet kèrni.

szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Mivel nem a szomszédod ugat egész éjjel, az ugatásért nem tudod feljelenteni. Jelentsd fel a kutyát!

Majd jól megbüntetik és akkor csendben marad.

Ja, nem. Mert ez egy kutya.

A babát nem fogja zavarni. Sőt, kifejezetten nem ajánlom, hogy arra szoktassátok, hogy teljes csendben alszik, mert akkor soha, sehol nem fog tudni elaludni amikor valami mozgás van körülötte.

A babák alszanak ha álmosak, fel se tudod kelteni őket. Bárhol, bármikor jól tudnak aludni, hozzászoknak a zajhoz a terhesség alatt az anya hasában.

A mi gyerekeink nem voltak csendben, védve minden apró zajtól. Simán aludtak is mindenhol. Ettől még ha fájt a foga, hasa akkor sírt, nem aludt egyik sem. Se zajban, se csendben, az egyáltalán nem érdekelte.

Barátaink elszúrták, a babát elrontották, csak teljes csendben altatták. Utána később, több hónapos kora után még megmozdulni sem tudtak a lakásban amikor a gyerek aludt, a legkisebb zajra felébredt és nem is tudott elaludni, hiába volt fáradt. A második gyerekkel már nem ezt csinálták.

A gyereket nem fogja zavarni a kutya. Téged zavar és ezt fogja érezni a baba, emiatt nem fog aludni, mert te ideges, feszült leszel amikor ugat a kutya és azt hiszi baj van.

Amúgy félretéve a hülyeséget, valóban nem jó ha állandóan ugat a kutya a szomszédban, de annak oka van, hogy ezt teszi. Azt kellene kideríteni, hogy miért ugat a kutya állandóan. Minket 8 család vesz körbe és abból 4-nek van kutyája, kint a kertben mind. 2 családnál nem is 1 hanem 2 kutya van. Nem szoktak ugatni csak ritkán. Akkor ugatott az egyik sokat amikor elutaztak a gazdái és csak etetni járt át hozzá valaki. Egyedül volt és ezért ugatott sokat. Ritka az amikor a kutya ok nélkül ugat és ha ezt megtaláljátok, akkor tudtok az ugatás ellen tenni. A feljelentés nem segít. Mit tehet vele a gazdája? Ragassza be a száját vagy verje meg ha ugat?

szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%

2-es!

Engedje be a házba, hogy ne hallatszon az ugatása, vagy ha nem tudja megoldani, akkor vigye menhelyre. Van egyébként ugatásgátló nyakörv is.

Ne a szomszédok probémája legyen, hogy miért ugat egész éjjel a kutya.

szept. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Meg lehet szokni, a szomszédom kutyája is ugat egész nap, a kutyát nem érdekli, haha.
szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Az én szomszédom kutyája elkezdett egész éjjel vinnyogva ugatni. Pár nap után szóltunk neki, annyit mondott, hogy ő nem hallja. Következő héten is szóltunk, aztán mégegyszer. Semmit nem csinált, nem érdekelte. Szóltunk a jegyzőnek, 2 hét múlva még mindig, minden este 10-től hajnal 3-ig vinnyogott.

Már nincs kutyája a szomszédnak...

szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

férjem barátjáék most vannak ebben. Igaz nem baba miatt, hanem mert nem tudnak aludni.

Nekik ügyvéd azt tanácsolta, hogy vegyenek ilyen decibel mérőt, vagy mi annak a neve.

2-3 éjszaka rögzítsék milyen erősségű az ugatás. Ha a határérték felett van (nem tudom mi a határ), akkor tegyenek feljelentést. Kötelezhetik a gazdát, hogy pl estére a kert végébe kenelbe csukja be a kutyát.

(Én csak azt írtam le, amit tőlük hallottam. A valóságtartalma ez alapján nem 100%)


De 2 kisgyerekes anyukaként, egy ugatós kutya szomszédjaként írom, hogy a gyerekeket soha az életbe nem hatotta ez meg. Ha én voltam kiborulva a kutyára, akkor érezte rajtam a gyerek a feszkót, amiatt volt ő is sírós. nem a kutya miatt.

szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%

A kint lévő kutyákra nem vonatkozik a csendháboritás.

Az okot kellene megkeresni.A csellengő macskákat bent tartani,máris csend lenne.

szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!