Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit kellene tennünk?

Mit kellene tennünk?

Figyelt kérdés

Adott a helyzet hogy egy volt általános iskolai osztálytársamnak a szüleit kirakták a önkormányzati lakásukból, mivel nem volt hova menniük így ideiglenesen tudtunk nekik egy "alsóépületet" szolgáltatni , szóbeli megegyezés szerint 30 nap mulva kaptak volna lakást.


Na de azóta eltelt 90nap, és folyamatosan 2hét mulva kapja a szerződést, héten megy bla bla bla. ezzel még nem is lenne probléma mert tudjuk milyen sokáig tart akármilyen önkormányzati igénylés.


Na de ma kiderítettük ismerősök által , hogy az egész egy hazugság, mivel még az önkormányzat felé tartozásuk is van, és úgy lelakták az önkormányzati lakást hogy még ha igényelnének se kapnának.


Jelen állás szerint a pénteki nap van megmondva a srácnak hogy addig el kell költöztetnie a szüleit, de jelen állásban is rögtön az a válasz hogy rendben. Hét elején meglesz.


Jelen állás szerint "barátságra" hivatkozva elfogadtam hogy szar a helyzet , de sajnos hogy most kiderült az igazság így ezt már nem tudom és nem is akarom lenyelni. Volt nekik segítség is felajánlva hogy szociális otthonba is be tudjanak költözni de ott is valami kamu dumára hivatkozott hogy a szülei nem akarnak bemenni. Pedig az is kiderült hogy mikor 90 nappal ezelőtt kilakoltatták őket az apját be is vették volna a szociális otthonba.


A mi alsó épületünklet lelakták, ágyat se hoztak, mivel az édesapja mozogni se tud így maga alá sz*rik. Fürödni 1x fürödtek mióta itt vannak.

(fürdőszoba nincs az alsó épületben) de többször is fel lett ajánlva melegvíz, de arra fogták hogy majd ha jön a fiuk akkor megfürdenek, de mikor jött akkor is 10percre és már ment is.)


Mit tanácsolnátok ahhoz hogy minél előbb ezt a helyzetet meg tudjuk oldani, hisz sajnos a szép szó már nem elég.



#lakás #otthon #segítségnyújtás #gyerekkori volt osztálytárs #mit kellene tenni
szept. 3. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Adnék pár napot, és kifelé.

Barátság ide vagy oda, undorítóak.

Fizető albiból is már rég kirakták volna őket.

szept. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Így is töbet tettél, mint amit az emberek 90%-a megtett volna a helyedben. De ha itt állnék akkor nyugodtan közölném az ismerősömmel, hogy vagy most /ma elviszi őket magához, vagy kénytelen leszel drasztikus lépéshez folyamodni barátság(?) ide vagy oda. Akár rendőrökkel is kirakhatod őket.
szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Miért nem az osztálytársad gondoskodik a saját szüleiről? Megmondod neki ket napja van elvinni őket aztán kiteszed őket az utcára.
szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket roppant nehéz lesz kirakni,ahogy írod elég igénytelenek.Ha máshogy nem megy rendőrséget emlegesd.
szept. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hívd fel a fiukat, hogy sürgősen költöztesse el őket, különben rendőrt fogsz hívni. Az öregek mehetnek a fiukhoz, vagy hajléktalanszállóra, vagy szociális otthonba. Persze ez utóbbit tovabb tart intézni, de oldja meg ő. És ha a megadott napon még mindig ott vannak, tényleg hívj rendőrt.


Kihasználták a jóindulatodat, arra számítanak, hogy évekig halogathatják a költözést. Meg hogy lehet olyan hülye valaki, hogy önkormányzati lakásból kirakatja magát? Fizetni kellett volna a bérleti díjat, ami alacsony, és rendben tartani, ennyi. De annak már lőttek.

Ha rendőrt hívsz, nagy felhaborodás lesz, meg dráma, de ne inogj meg, különben életed végéig ezzel a két vadidegennel élsz együtt.

szept. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Soha nem hagyják el a házat? A férfi nem tud jarni, de esetleg tolószékben. Mkor elmennek, zárcsere.
szept. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jelen pillanatban az lett neki mondva hogy 6.áig tudnak ott lakni, ezt 6.ához képest 2 hete lett mondva, így én ehhez az időponthoz ragaszkodok.


Mikor közölve lett vele ez az időpont, akkor azt mondta hogy hét elején elviszi őket, ami már szerintem elmúlt . A fent emlitett dolgok miatt már a szavában 0%ban hiszek így hiába ígéri , mondja hogy elviszi őket szerintem teljes mértékben hazugság.


Jelenleg tudomásom szerint a Fiuknak nincs lakása, ő is valahol szívességből él , de ezt nem tudom pontosan mert kitudja ebben milyen hazugságot mondott.


Így akkor maradt a rendőrséggel való fenyegetés, hátha elviszi őket, de jelenleg már bármit megtennék hogy vége legyen ennek a helyzetnek.


Az a probléma hogy már ezelőtt volt neki 2 időpont is mondva hogy költöznek amit persze ő mondott, az egyik a 20.-a másik pedig a 31.-e , ez a kettő agusztus volt.

szept. 4. 14:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi házat vettünk.

Az előző tulaj maradhatott 2 hetet, így lett megbeszélve.

3 hónap múlva még itt volt, még el se kezdett pakolni.

Késő este férjem bekopogott, mondta, hogy most zárcsere lesz, reggel kulcsra zárja az ajtót, viszontlátásra,addig el lehet menni. Óriás balhé, már a szomszéd is itt volt, rendőrt hívtunk, az lett a vége.

Reggelre elmentek.

A takarítás utánuk napok, mert volt sok macska, porszívó meg egy se.

Szóval kemény lesz, ne menj egyedül, de nincs más választásuk.

szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Abban reménykedek hogy csak szóbeli megállapodásról van szó, 8assal ellentétben se volt tulaj, senkije a háznak kb.
szept. 4. 15:12
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt csak azért írtam példának, mert így is elsülhet, hogy rendőrt kell hívni, kellemetlen, de onnan már nincs visszaút.

De a VOLT tulajnak is pont annyi köze van a házhoz, mint a te lakóidnak a tiedhez.

szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!