Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyivel energiatakarékosabb...

Mennyivel energiatakarékosabb a splít klíma, mint a hősugárzó? Érdemes egyáltalán klímát beszereltetni csak a fűtés miatt?

Figyelt kérdés

Egy klímát szereltettem be, most hűtjük vele a lakást. Azt vettem észre, hogy elég sokat fogyaszt. Ezt fogja tenni télen is?


Múlt télen két hősugárzóval (illetve egy hősugárzóval és egy olajradiátorral) segítettem be a központi fűtésbe, és egészen kibírható volt a villanyszámla. Pedig nagy hidegben sokat járattam őket.



#klíma #hősugárzó #olgajradiátor
aug. 15. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:

A fogyasztást a hatékonysággal is össze kell vetned.

A klímák sokat fogyasztanak, viszont hatékonyak. Ha csak hősugárzót használnál a fűtésre vagy csak klímát, akkor egyértelműen a klíma kevesebbet fogyasztana hogy meleg legyen a lakásodban.

A másik oka annak, hogy már csak hűtő-fűtő berendezéseket lehet hivatalosan beszerelni, hogy minden évszakban tudjanak működni és ezzel is növeljék a bekerülésük megtérülését, a hatékonyságukat.

Most csak a klíma megy és annak kell az egész feladatot ellátni, ezért a hűtéshez csak az áramot fogyasztod. Télen a nagy részét a központi fűtés vitte, azt az 1-2-3 fokot segített be a többi elektromos fűtésed. Ha most lenne egy központi hűtőrendszered ami levinné a 30 fokról 27-re már a hőmérsékletet és onnan dolgozna a klímád csak, hogy 24-25 fokra levigye, azzal lenne hasonló amit télen csinálsz.

aug. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Azt vettem észre, hogy elég sokat fogyaszt. Ezt fogja tenni télen is?"

Télen mégtöbbet fogyaszt, ha csak azzal fűtesz.

aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es: köszönöm, szerintem értem. Most pont úgy van, hogy 27 fokról viszem le 24-25 fokra a hőmérsékletet (27-ről, mert nagyon árnyékolva van a ház). Azért nem vág földhöz az áramköltség. Egy hősugárzó nyilván csak kavarja a levegőt, igazából nem hűt.


H tarifát is lehet beszereltetni, de akkor nagy átalakítás lenne, hatalmas költséggel. Állítólag az egész villanyórát ki kellene vinni a kerítéshez, ami nagy átalakítás, plusz bárki hozzáférne. Legalábbis ezt mondta nekem egy szerelő.

aug. 15. 14:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

SCOP = szezonális hatékonyságű. megadja, hogy hányszor annyi a leadott teljesítrménye, mint a felvett. Villanyradiátornál ez ugye 1.

Klímánál pedig 4-5 között. A II. Klímaosztály értéke irányadó Magyarországra is, azzal, hogy ha -20 van (átlag 3 óra/fűtész szezon, de leggyakrabban nulla), akkor nem a klímát használod.


Ha pedig csak enyhe időben használod, akkor a déli klímazóna adata az irányadó.

aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

#4-es válaszoló pontosan leírta, de megpróbálom közérthetően elmondani a SCOP lényegét.

A hősugárzó 1kW áramból 1kW hőenergiát csinál, a klíma viszont 1kW áramból 4-5-öt. Ez azt jelenti, hogy a klíma kevesebb áramfogyasztással több meleget ad, a hősugárzó ezzel szemben ugyanannyit, mint amennyit felvesz, tehát a klíma sokkal gazdaságosabb.

aug. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=9dBO8FRNMhI


A klima egy levegő/levegő Hőszivattyú.

aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös: abszolút érthetően írtad le. Köszönöm.


Újabb kérdés: tegnap azt mondta nekem valaki, hogy a klíma rongálja a vezetéket, ha a vezeték már régi. Mert az áramot ingadoztatja.

Ebben nem hiszek. Igazam van?

aug. 17. 06:20
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 A klíma pont olyan mint egy hősugárzó vagy vasaló. Amikor működik akkor sok áramot vesz fel, amikor nem működik akkor semennyit. Így nézve persze, hogy "az áramot ingadoztatja". De ha a vasaló, hősugárzó, elektromos tűzhely vagy szárító gép nem teszi tönkre a régi vezetékrendszert, akkor a klíma sem teszi.
aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as: köszönöm!
aug. 17. 16:33
 10/10 anonim válasza:
Az inverteres klíma egyáltalán nem "rongálja" jobban a vezetéket, mint bármely olyan eszköz, ami 300-700W teljesítményű. A teljesítményét persze változtatja bizonyos határok között az igénybevétel szerint, de azt is fokozatosan, nem ugrásszerűen.
aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!