Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyaláson hogyan,...

Hagyatéki tárgyaláson hogyan, mi zajlik? Ott mindenkinek a nevére írják amit örökölt, vagy megvan a lehetőség, hogy lemondjak pl. a testvérem részére valamiről?

Figyelt kérdés
aug. 14. 05:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ott mindenre van lehetőség.Aztán majd irásban meg kapod a végzést róla.
aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenről szabadon meg lehet egyezni.

Nálunk is úgy volt, hogy apukámnak több ingatlana volt. Nem láttuk értelmét, hogy egy-egy dolognak több tulajdonosa legyen, inkább elosztottuk egymás között. Pl. volt egy üzlethelyiség, ami az enyém lett, a többiek lemondtak a tulajdonjogukról a javamra.

aug. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont a hagyatéki tárgyaláson van lehetőséged lemondani az örökségről.

Amikor nagymamám is meghalt akkor a három testvér örökölte a házat. Mivel kettő már fiatalon elköltözött, nagynéném lakott ott egész életében, anyámnak és a testvérének természetes volt, hogy lemondanak a nagynéném javára az örökség ezen részéről.

Ezt ott tették meg a hagyatéki tárgyaláson. A jegyző akkor elmondta mi a hagyaték, kire mi jutna a törvény szerint, ők megbeszélték, elmondták mit szeretnének és ennek megfelelően lett a végzés a hagyatékról már papírra vetve hivatalos formában.

Hogy ennek mi a pontos menete ma (nagymamám közel 20 éve halt meg), hogy előtte kell-e valamiféle megállapodást kötni, még az örökhagyóval életében vagy csak a lehetséges örökösök között, hogy ehelyett az örökség osztályra bocsátását kell-e kérni és úgy tenni, mintha azok korábban kaptak volna ajándékba annyi pénzt az elhunyttól, mint amennyi most a részük lenne abból a "valamiből", ezért azt kaphatja csak egyikük, ezt nem tudom. A neten most annyit találtam, hogy a jelenlegi szabályok szerint lemondani csak a teljes örökségről lehet kivéve ha mezőgazdasági termelésre alkalmas a föld és azt képzettség hiányában nem tudja az egyik örökös kezelni utána, ilyenkor arról részlegesen lemondhat mások javára.

Akkor még csak ennyit kellett tenniük, hogy megbeszélték és tulajdonosként a hagyatéki határozatban nagynéném lett megjelölve a háznak, anyám és a testvére csak apróságokat örököltek, anyám pl. két olyan pár nm-es földdarabot, amiről azt se tudták, hogy valójában kié is. Aztán ki is derült, hogy már rég más a tulajdonosa, nem nagyszüleimé volt már a végén csak azt a papírt nem találták meg ami az eladásáról szólt volna.

aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!