Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő kerületekről? (5,6,7,9)

Figyelt kérdés

Minél hamarabb fel kell, hogy költözzek Pestre. Nem vagyok jártas a városban, ezért kérném a Ti segítségeteket!

Nagyon fontos lenne, hogy biztonságos legyen (tehát ne kelljen rettegnem, folyamatosan hátrafelé néznem és gázspray-t szorongatnom a kezemben, mikor este sétálok hazafelé:) ) aztán jó lenne ha a legfontosabb helyek (bevásárlóközpont, orvos, park, konditerem...stb) egy helyen lennének vagy pedig könnyen meg tudjak közelíteni távolabbi helyeket is.

Szerintetek melyik a legideálisabb kerület?

Amúgy 19 éves lány vagyok.


2010. nov. 2. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem a pesti oldalra ne költözz, ott nem nagyon van park, pláne ezekben a kerületekben.

5.-6. még viszonylag jó, de nagyon zsúfolt és büdös, sok a csövi, stb.


gyere inkább a 11.be, sokkal normálisabb, jobb a közbiztonság, és innen indul a 6os a és a 4es villamos, amivel 10-15 perc alatt beérsz a városba.

én most épp itt ülök az erkélyen, tiszta nyugi van, egy köpésre van az infopark, ahol jókat lehet sétálni, közel van az Allee, orvosi rendelő.


hol lenne a sulid? vagy a munkahelyed? azért gondolom az a legfontosabb, h hamar beérj.

2010. nov. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

megjött a budai sznob a 11. kerületből.Amiben a 11. kerület a legviccesebb, prolikerület aminek van kb. 3 olyan része ami elfogadható.

Az összes többi koszos belváros, lakótelep, és putri.

Majd gyere vissza ha a várnegyedben laksz arra lesz okod büszkének lenni a 11. kerület egy picivel sem jobb mint a 9.


A kérdésre a válasz:

5,6,7, kerület belváros,javarészt körfolyosós házak, de mint belváros minden adott, bolt, tömegközlekedés, konditerem.Zajos, zsúfolt, mint a belváros általában.

A 9 elég vegyes a klinikák,tűzoltó utca és haller út környéke nem a legjobb.

A közbiztonságról nem lehet így nyilatkozni, környék függő , talán az 5 a legjobb ebből a szempontból.És persze az a legdrágább.

Én még körülnéznék a 13ban, 14ben közel vannak a belvároshoz, de nyugodtabb környékek.

2010. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Zugló az ideális helyszín a 14. Én ott lakom az Őrs közelében. Mégse belváros nem fulladsz meg a szmogban és nincs minden négyzetméter lebetonozva. A Kerepesi út mondjuk szmogos kicsit, de még elviselhető. A közbiztonságra sincs panasz. Ilyen szempontból a 7,8,9 kerületek a legrosszabbak legalábbis egyes részei. A Szigony utcába pl. ne költözz ha fehér vagy. :)


De rossz környék mindenhol van. Zugló azért jó, mert az Őrs közel van hozzánk onnan meg már bárhová eljuthatsz megy villamos, busz, metró, troli mindenfelé. Metróval percek alatt elérhető a belváros.

A 6. kerület se rossz főleg az Andrássy és a nyugati környékén, de nagyon drága. Laktak ott barátaim, régies magas házak vannak ott, nagy tágas szobákkal és nagy belmagassággal, de a gatyájuk ráment volna fűtésre, mert gázkonvektorok voltak a fürdőben és a konyhában meg villanymelegítő. Nézz körül alaposan, nem csak kerület függő. Lehet jó helyet kifogni a nyóckerben is ott is vannak normálisabb helyek, ismerek olyat, aki ott él most épült hozzájuk új pláza (Corvin) és az még elviselhetőbb hely. Egy másik ismerős a Viola utcában lakik a Klinikáknál. Én paráztam eléggé mikor mentem hozzá este többet néztem hátra mint előre a metrónál meg az üllőin sok gyanús alak mászkál, de az utcájuk már békésebb. A Szigony utcában meg egyszer mikor mennem kellett futva tettem meg azt a 150 métert a metrótól. Először is kalkuláld ki mennyi pénzed van lakni ezután pedig minél több lakást nézz meg, ami szóbajöhet, minél többet, mi is vagy 20 lakást megnéztünk mire döntöttünk. A végső körben csak 4-5 maradt, amire azt mondtuk,h igen ez jó lehet, egy sima kockás füzetbe felírtuk a lakás adatait majd előnyök hátrányok (ezt a helyszínen is lehet jegyzetelni) a végén pedig majd lehet dönteni. Ismerősömék lakásnézésnél pl. jártak úgy,h találtak egy jó ajánlatot, 2 szobás lakás 20+rezsiért asszem, és teljesen felszerelt, de mikor odaértek a nyócker mélyébe a lakáshoz nem mertek kiszállni a kocsiból, az a tipikus delhi, kint ül mindenki az utcán megy a kártya meg ricsaj bokáig érő szotyimegszőnyeg, ordítozó cigányok stb. Alaposan érdemes megnézni a környéket meg a szomszédokat is.

2010. nov. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

köszönöm a másodiktól a budai lesznobozást.


egyáltalán nem vagyok sznob, inkább azt mondanám, h lokálpatrióta, aki nem úgy megy haza minden délután, hogy jajj, de utálok itt élni.


persze, itt is vannak proli részek, hol nincsenek?


sok vidéki utálja a pesti oldalt, mert tényleg iszonyat büdös és zajos.

viszont itt, ahol én élek, legalább lát egy pár fát meg bokrot, és nem érzi olyan idegennek a környezetet.

szerintem.


bár mindenki éljen ott, ahol jól érzi magát. miért baj, hogy dicsértem azt a részt, ahol élek?

2010. nov. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"szerintem a pesti oldalra ne költözz, ott nem nagyon van park, pláne ezekben a kerületekben.

5.-6. még viszonylag jó, de nagyon zsúfolt és büdös, sok a csövi, stb"


Ezt a mondatot nem tudtam másként értékelni, mint budai sznobizmusként. bocs.

2010. nov. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pedig igaza van. Az 5ker tipikusan az a rész, ami élhetetlen. Belefulladsz a szmogba a belvárosban 2x4 sávos utak is vannak kvázi autópálya, midnen cm2 le van aszfaltozva vagy térkővel kirakva sehol egy fa vagy egy bokor, max. néhány kóró egy talpalatnyi földben, a betonban.

Az ötker nagy része ilyen.

2010. nov. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem barátom te életedben nem jártál a belvárosban.

Javaslok egy sétát a Kossuth téren,honvéd utcában,a Duna parton, az új belvárosban.

Persze a Rákóczi út elég zajos, de ennek megfelelően olcsó.

Ha meg a zöldben akarsz lakni költözz Újpalotára.A belváros nem erről szól.

2010. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem vitatom, az ötkerben is vannak jó részek, de az megfizethetetlen. a károlyi kertnél nem mondom, én is szívesen laknék, de nincs pénzem 15m-ért venni egy 30nm-es garzont.


azért mondtam neki a budai oldalt, ahol több a fű fa virág, ahogy egy másik válaszoló is mondta, hogy nincs minden lebetonozva, ráadásul sokféle lakástípus megtalálható, vannak csendesebb környékek, vannak némiképp zajosabbak.

a bartók béla útra nem költöznék, sem a fehérvárira, de valami csendes mellékutca sok fákkal az nagyon jó választás. akár ott élni, akár befektetésnek.


nem mi fogunk ott élni, neked kell döntened, én csak kampányolok :D


de tényleg az a legjobb ötlet, ha eljössz Bp-re, kinézed melyik kerület érdekelne. mondjuk választasz 3-mat.

mindegyikben eltöltesz néhány órát, sétálgatsz, bemész a boltokba, próbaképp megszólítasz pár embert, érdeklődsz, hogy mi merre van.

2010. nov. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!