Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a csok és...

Mi a véleményetek a csok és babaváró hitellel kapcsolatban?Van akibek a gyerekei kihasználták,és minden rendben ment?Vagy akár nem?Pro kontra válaszokat adnátok?

Figyelt kérdés
aug. 11. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Ha valaki alapból tervezett családot teljesen rendben van, ha kihasználja. Mindig voltak valamilyen formában támogatások, csak most lett nagy divat szidni.

Nekem nincs gyerekem, de ismerősöm felvette, nem volt semmi gond

aug. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Én is úgy gondolom, hogy családtervezéskor ez egy jó lehetőség lehet.

De sokan beterveznek 2-3 gyereket, mert szeretnének, de ez első után jön a depresszió, apa külföldre megy vagy lelép, stb. és anyukának esze ágában sincs többet szülni. Vissza nem tudja fizetni, elválni nem tud, és a gondok, mint a lavina úgy indulnak meg.

aug. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Mi is úgy gondoljuk, ahogy az első.

Minden rendben ment és jól is jártunk vele.

aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Osztom előzőeket. Nincs azzal gond, ha valaki kihasználja a támogatásokat. Szerintem mindenki örül, ha pluszt pénzt kap és nem hagyja ott. Csak hát akkor van gond, ha nem jön össze a kívánt számú gyerek vagy megromlik a párkapcsolat. Érdemes rendesen elolvasni a feltételeket, és bár nem túl romantikus, de sajnos erre is felkészülni, nem totál kicentizve legatyásodni illetve akár házassági szerződésben vagy másképp megegyezni egy B tervben.
aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Környezetben azok használták ki ahol úton volt a baba, vagy a második, mindenképpen nagy segítség volt.

Egyetlen egyszer hallottam egy panaszos apukát évekkel ezelőtt a fodrásznál, akik 3 gyerekre írtak szerződést, és jelenleg még egy sem volt.

Nem is tudtam, hogy ilyet is lehet.

Az viszont öngyilkosság.

aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem tartom olyan jó ötletnek mert előre igérsz gyerekeket az államnak és azt sem tudod lehet e gyereked vagy tényleg akarsz e még egy gyereket az első után.

Mi nem vettünk fel semmi támogatást amit jól is tettünk mert az első gyerek után azt mondtam hogy nem biztos hogy szeretnék másodikat. Nem is voltam tisztába hogy mennyi munka egy gyerek felnevelése és a miék még kicsi, hátra van még az iskola, teenager korszak.


Egyik ismerősöm felvette 2 gyerekre és nagyon nehezen jött nekik össze az első. Nagyon sokat idegeskedtek miatta.

Egy másik ismerősöm is felvette 2 gyerekre de nekik még útba sincs a gyerek. Pedig már vagy 3 éve felvehették mert kb akkor kezdtek építkezni és úgy tudom 5 évük van az első gyerek megszületéséig.

Vannak akiknek jól jött mert amúgy is akartak gyerekeket, lett is nekik annyi amennyit szerettek volna.

Úgy vettem észre hogy sok huszonéves felveszi a csokot hogy legyen háza és 0 önerővel, egy rakás hitellel vesznek egy felujítandó házat.


Régen is volt hasonló támogatás és sok fiatal csinálta azt hogy az egyikük szüleinél laktak a gyerekekkel és közben kezdtek el építkezni mert akkorra kaptak hitelt meg támogatást. Az sokkal jobb mikor meglévő gyerekekre adnak támogatást mert így a feltételek egy része teljesült. Mikor előre veszed fel akkor még semmi sem teljesült belőle csak annyi hogy házasok.

aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom jó ötletnek pedig igénybe vettük. Mégpedig azért mert előre vállalsz be valamit amiről nem is tudsz hogy valójában mivel jár. Mi akartunk családot tehát kihasználtuk, babavarot meg a csok+-t. Egy meglévő és egy vállalt gyerekre.


Úgy hogy egy gyerekem sincs aláírni előre hármat.. hát soha nem tettem volna.

aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
aug. 19. 07:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!