Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nyári üzemmódban melegvíz...

Nyári üzemmódban melegvíz használatkor miért fűti fel a kazán a fűtéscsöveket meg a radiátorokat?

Figyelt kérdés
Most tűnt fel a kánikula után, hogy fürdés után miért ment fel most is 27 fokra a szobahőmérséklet. Kondenzációs kombi kazánról van szó, ez az első nyara. Zárjam el a fűtési rendszer vízcsatlakozóit?

júl. 23. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Nálam klíma nélkül már régen 28 fok a szoba hőmérséklet, tehát örülj neki ha ehhez neked még fűteni is kell. Komolyan: Vagy benézel valamit és képzelődsz, vagy valami qrva rosszul van beállítva. ( inkább az előző)
júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Honnan veszed hogy felfűtötte a fűtéscsöveket meg a radiátorokat is?

Ha megtörtént és valóban meleg a radiátor, akkor rosszul van beállítva a kazán. Elvileg soha nem kell semmit elzárni, pont erről szól a nyári meg téli üzemmód és mellesleg érzékelnie kellene, hogy amúgy sincsen szükség fűtésre.

Első évben előfordul, nekünk is csinált hülyeségeket a kazánunk, de az még télen kiderült és korrigáltuk. A hőérzékelője és a rendszer között nem voltak rendben a beállítások, nem megfelelő reakciót váltott ki a mért hőmérséklet a rendszerből.

júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Honnan veszed hogy felfűtötte a fűtéscsöveket meg a radiátorokat is?"


Meglepően hangzik, de úgy hogy végigtapogattam....

Mit lehet ezen benézni? Milyen beállítások? A beüzemelő nem figyelt oda egy ilyen alapvető dologra, hogy nyári üzemmódban ugyan ne fűtse már a radiátorokat melegvíz használatkor?

júl. 23. 22:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Termosztátod van? Hány fokon van?
júl. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van. 20 fokra állítva.
júl. 24. 06:36
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
Milyen termosztátod van? Én olyat vettem ami annyira túlbonyolított programozható volt hogy lehetetlen volt beálìtani. Ki is hajítottam. Vagy hibás volt. Kénye kedve szerint kapcsolt. Nyáron kánikulában indította a kazánt.🤣 Akar mit csináltam se lett jó. Vettem egy egyszerűbben minden rendbe jött.
júl. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most hirtelen meg nem mondom, mert munkában vagyok, de nagyon egyszerűnek tűnik. Van rajta egy napocska meg egy hold. Megfogalmazni nem tudom, de az a lényeg hogy a hold állásnak semmi értelmét nem látom fűtési időszakban. Meg van rajta a két föl-le hőmérsékletszabályzó gomb. Szerintem ehhez a termosztáthoz semmi köze. Mint mondtam csak melegvíz használatkor kezdi el keringetni a kazán az egész fűtési rendszerben is a vizet.
júl. 24. 07:32
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
Akkor hívj szerelőt.
júl. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!