Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van otthon klímád? Milyen...

Van otthon klímád? Milyen házban laksz? Panel, vagy kertes? Ha nincs, hogy oldod meg a lakás hűtését?

Figyelt kérdés
júl. 22. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Nincs.

Se nem panel, se nem kertes. Tégla építésű társasházban egy lakás.

Sehogy, szenvedek.

júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kertes ház, elég nagy.

2 éve van klímánk, ez a 3. nyarunk vele, de az elsőben akkor lett kész amikor már nem volt meleg annyira, hogy szükség legyen rá.

2 erősebb klíma van a házban, az elég is. Ha szeretnénk akkor 22 fok lenne a legnagyobb melegben is, de az nem jó, 24-25 fokra van beállítva.

Korábban sem ment fel 27 fok fölé a meleg a házban a legnagyobb kánikulában sem mert vigyáztunk rá és a konyha ajtóval elzárható, onnan se jött át a meleg főzéskor. Mindig elhúztuk a függönyöket azon az oldalon ahol épp sütötte a nap a házat és éjjelente szellőztettünk hogy lehűljenek a falak. Jó a fekvése is a háznak meg jó a tető és a szigetelések, nyílászárók.

A szomszédban rokonaink laknak, náluk nehezebb volt hűvösen tartani a házat. A nappali-konyha egylégterű és az ablakokon sokkal jobban besüt a nap, pedig redőnyeik vannak. Náluk viszont ugyanezek miatt elég 1 légkondi mert az összes szoba ide nyílik a nappaliba.

júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Régi 4 emeletes téglalakás,a 4 legfelső emeleten lakok.

Nincs klíma,izzadok.

júl. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van. Kertes házban lakunk. Minden helyiség az előszobából nyílik, ott vagy egy nagy teljesítményű klíma. Csak akkor használjuk ha muszáj, egyébként a szellőztetést+árnyékolást sokkal jobban szeretem. De mikor ilyen hőség van és éjszaka sem hűl le, akkor klímázunk. Nem hűtünk be nagyon, 25 fokon megy általában, az pont elég, hogy kellemes hőmérséklet legyen mindenhol. Sajnos nekünk olyan keskeny a ház mellett a telek, hogy oda fát se tudunk ültetni, hogy árnyékoljon, pedig amúgy jó lenne.
júl. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak mobilklima. Nappali, háló egybenyilik, azokat hűti, többi ajtó csukva
júl. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hajnalban szellőztetés(max 8h-ig), aztán mindent becsukni, redőny le.

Én 3-4 óránként teljesen bevizezem(!!!) a pólómat, kifacsarom kézzel , aztán megy egy kis ventillátor osszcillálva a lakásban ami konkrétan úgy lehűti a testem hogy szinte már fázom. Ennek 1 hátránya van :

az ízületekének ez nem túlságosan egészséges. De így simán átvészeled a 35C fokot is a lakásban.

júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van, új építésű kertes, nem ikerház
júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Családi ház, régi kádár kocka, felújítva, újraosztva. Két klímánk van, nálam 27 fok a vízválasztó, akkor szoktam bekapcsolni az egyiket, ha ezt eléri a hőfok. Olyan 26 fokon én már komfortos vagyok. Csak akkor kapcsoljuk be mindkét klímát, ha gyorsan szeretnénk ezt elérni.

Egyébként ha éjszaka kereszthuzattal lehűthető a ház, akkor nem klímázunk. Minden évben 2-3 olyan hét van, amikor jól jönnek.

júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

2008ban épült társas ház újépitésű stílusú.

Van egy klíma, ami majdnem 0-24ben megy. 23-24 fokon vagyok konfortos.

Itthonról dolgozok főleg és van egy házi szerverem is, ami azért nyári melegre még rá is termel hőt. (Télen is izzadásig betud fűteni, akkor ablakot nyitok, akár napi többszőr.)


Így a klíma 2 célt szolgál: hűti az IT rendszereim, plusz konfortra. (Meg persze párátlanít is kondenzvíz formájában, ami csökkenti a hő érzetet.)

júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van egy panel és van egy kertes (átalakítás alatt).

Egyikben sincs klíma.

A panel földszinti, az idei nagy melegben is ritkán érintette a 30 fokot, leginkább a 29 fok volt jellemző. Ez még jó ventilátorral elviselhető.

A házban viszont lesz klíma, de szinte csak fűtésre. Én szerelem majd be magamnak, van hozzá minden, vákuumszivattyú és műszer is és szerencsére ezermester vagyok.

A hűtést úgy oldom majd meg, hogy a kútból egy szivattyú keringeti majd a mélyről felhozott pár fokos vizet.

Ilyesmit kell elképzelni: https://www.youtube.com/watch?v=phg3A02NlmY

A következő évek hőségeiben jó szolgálatot tesz majd a kúthűtés.

Egy biztos, a klímásoknak nagyon fog menni a biznisz most már évtizedekig, már én is elgondolkoztam, hogy elvégzek egy klíma-szerelő tanfolyamot. Több lábon jó állni.

júl. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!