Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nincs áram?

Miért nincs áram?

Figyelt kérdés

Az előbb bedugtam a töltőt és elment az áram az egész házban.

Megnéztem a kismegszakítókat, mindegyik fel van kapcsolva, a fogyasztásmérő világít, viszont az A B C led egyike se villog, régebben meg az A led villogot amikor volt áram.

mi lehet a gond?


júl. 15. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Fi relé nincs lecsapva? Illetve nézd meg a házon kívüli elosztó kismegszakítóját is. A fogyasztásmérőben van akksi akkor is működik ha nincs áram.
júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Társasházról van szó.

3 lakás van az emeleten, többieknél van áram, nekik villog is az A LED a fogyasztásmérőn. Egyébként minden fel van kapcsolva. Ha lekapcsolom a miénket akkor a fogyasztásmérő is lekapcsol. Ha visszakapcsolok egyet villan az A led majd kialszik.

Semmi zárlatos nincs a házban, kihúztunk mindent de így se jön vissza az áram.


A Fi relének is kismegszakítója van? Vagy azt máshol kell keresni?

júl. 15. 13:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értesz hozzá híjv ki villanyszerelőt. Egyébként a telefon töltőtől a fi-relé nem szokott leoldani, mert az nem földelt. Max akkor, ha a testeden keresztül ment az áram (ezt hivatott kivédeni), de akkor meg még komolyabb baj van, szóval nem árt ha szakember látja.
júl. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Felhívtam egy villanyszerelőt elmondtam neki a történteket, azt mondta lehet elégett a falban a vezeték annyira, hogy már nem kapcsol le a megszakító.


Vagy pont hogy a megszakító hibásodott meg.

Illetve még azt mondta szóljak a szolgáltatónak hogy jöjjenek ki megnézni hátha az óránál vagy előtte van baj.

júl. 15. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!