Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy 16A kismegsz...

Carcass9 kérdése:

Hogyan zajlik egy 16A kismegszakító cseréje?

Figyelt kérdés
Kertes házunk van és elég gyakori már legalább egy éve, hogy ha pl. megy a mosógép és vele egyidejűleg pl. bekapcsolok egy 2000 W-os kis hősugárzót, fél perc és le is csapta a kinti falba épített fa áramszekrényben lévő B16-os kismegszakítót! Hozzáteszem ránézésre is már kicsit réginek tűnik. Kérdésem, mi ilyenkor a teendő? Regisztrált villanyszerelő javasolta, hogy bővítsünk (20A kismegszakítót a régi helyére), ennek cakk pakk mindennel együtt a költsége 5-600 eft, mert szabványosítani kell mindent stb stb! Vagy olyat is hallottam, hogy jelentsem be hibának az Eon-nál így kijönnek és díjmentesen cserélik a kismegszakítót. Mi lehet az igazság..?

júl. 13. 15:12
 1/9 A nagy Levin ***** válasza:
84%
Keress egy regisztrált villanyszerelőt, ő majd megmondja, hogy kell-e szabványosítani (valószínűleg igen), vagy csak a bejövő teljesítményt növelni. 1x 32 Amperig a szolgáltató nem kér pénzt, csak a szerelő, de ő elintéz mindent a szolgáltató felé is.
júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

16 A az kb. 3600 W. Az önfűtéses mosógép az kb 2000-2200 W. Kiszámolható, hogy a "kis hősugárzó"-t már nem bírja el.

Minél több emberrel beszélsz, annál több hülyeséget hallasz. Mások azt mondják, nem kell még a 20 A-re szabványosítás. Az eon elvileg akkor cseréli, ha hibás. Eddig ez még nem derült ki.

júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokba fog kerülni az ingyenes 32 A is..-te ne buheráld, egy elművel szerződött regisztrált vill.szer majd felvilágosít...előtte kérdezd meg az óradíját, nehogy arcra ess.
júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2-es : nos hibabejelentést tettem telefonon az előbb az Eon-nál, mivel előbb ahogyan írtad is, derítsük ki, hogy hibás e a kismegszakító! Hát mit mondjak, az úriember válltig állította, hogy nézessük meg egy villanyszerelővel mert ez bizony akárhogy nézzük (házon belül) zárlat lesz és amiatt csapdossa le a kismegszakítót. Nagy nehezen megértette, hogy ha két nagyobb fogyasztású (amit fentebb is írtam) eszköz megy egyidejűleg, akkor észlelhető ez a jelenség. A válasza viszont erre az volt, hogy ez így akkor bővítés lesz, nincs mese. Megkérdeztem az úriembert, hogy olyat kérhetünk, hogy a jelenlegit ugyanilyenre cseréljék? Mert ugye hátha az és akkor megússzuk ezt a költséget, tehát nézzük meg előbb ezt az 'utat'. Hááát azt csak hétköznap lehet csak bejelenteni az ügyfélszolgálaton reggel 8-tól délután 4-ig! Így maradt a hétfői nap elméletileg az ügyfélszolgálattal..
júl. 13. 16:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják cserélni a biztosítékot, az jól működik. Ha kijönnek hibára úgy, hogy nincs hiba, az fizetős.

5-600 ezer az so-so... 300 ezertől indul ez a történet, ha 1 óraszekrényről van szó, (nincs vezérelt órád pl. a bojlernek), de nincs megszabva ki mennyit kérhet el ezért, így nagy a szórás az árban.

Hogy mi a bánatért 20A-t javasolt a reg.szerelő, akit kérdeztél, azt fel nem fogom, mikor 32-ig ingyenes, tehát ha bővítést igényelsz és korszerűsíteni kell a mérési helyet, márpedig kell, hisz fa szekrény, akkor 32A-t megkell igényelni, egy petákkal nem kerül többe, mint a 20A. Vagy ez vagy az, hogy nem használod a hősugárzót akkor, amikor mosás van. Oda kell figyelni az egyidejűségre.

júl. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos a helyzet, hogy felhívtam ismét az Eon-t, ez esetben egy másik úriember vette fel a telefont. Elpanaszoltam neki is a bajomat, ő pedig annyit mondott, hogy jelzi a kollégák felé akik még este 8-ig odaérnek, mert addig dolgoznak. Részemről elég furcsának tartottam, hogy az egyik ezt mondja, a másik meg jóformán semmit nem kérdez csak intézkedik! A kedves Eon-os szerelők 8 óra előtt jöttek kb. 10 perccel. Elmondtam nekik is a jelenséget, ők pedig minden további nélkül kicserélték, persze változatlanul 16 amperesre. Ma már nem de holnap tesztelem és megírom hogyan szuperál de valszeg lehet nem leszek előrébb.. elválik!
júl. 13. 20:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a pakliban, hogy "elfáradt" a biztosíték, de háááát nem sűrűn fordul elő. A helyzet az, hogy 2kWh a hősugárzód, a mosógép felfűtési időszakban kb. szintén 2kWh-t fogyaszt, ez együtt 4, ami túllépi ugyan 16A-t, de azért valamennyi tűrése van, szóval egy 16A-es biztosíték nem fog azonnal leoldani, ha azt kicsivel többel terheled, csak emellett még nyilván vannak egyéb fogyasztók is a házban, ami ezzel összeadódva már lehet valóban túl sok. Ha nagyon süti a nap az óraszekrényt, a biztosítékot, az sem szerencsés, úgyhogy nem biztos, hogy helyes képet mutat az, hogy most 40 fokban teszteled, pláne nem akkor, ha épp odaver a nap az óraszekrényre.
júl. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Részemről elég furcsának tartottam, hogy az egyik ezt mondja..."

Miért tartod furcsának? Órákkal ezelőtt írtam, hogy "Minél több emberrel beszélsz, annál több hülyeséget hallasz."

júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#7-es : nem ver oda a nap szerencsére mert egy előtető alatt van, egész nap nem tud odasütni. Persze ettől még kint irdatlan melegek vannak, főleg mostanában ugye.. #8-as : igen, említetted korábban, valóban igazad volt/van! Tényleg borzasztó, egyszerűen megáll az ember esze.. Ami viszont a tesztet illeti, egy mosást indítottam el, beröffentettem a klímát is + felporszívóztam (ezt direkt kb. fél óráig, Parkside PNTS 1500, kb 3/4-ig feltekerve) mindezt természetesen egyszerre! Egyetlen egyszer sem kapcsolt le a kismegszakító, persze ez nem a hősugárzós teszt volt, az még majd ezút jön! Ott már valszeg szerintem is megtérdel, de hát ugye ez valójában nem is lesz meglepetés.. megírom azért itt majd az hogy végződött! Ment mindenkinek a zöld és köszönöm az eddigi válaszokat is!
júl. 14. 11:22

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!