Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kül- és beltérben friss...

Kül- és beltérben friss vakolatot hogyan kell lefesteni?

Figyelt kérdés
Ablakcserét hajtottak végre nálunk. Kívül és belül is friss vakolat van. Ezeket hogyan, mivel kezeljem le? Kell pl mélyalapozó, glett, végül festék? Hogyan kell csinálni?
júl. 6. 14:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak a beltéri részét tudom. Miután megszáradt a vakolat: mélyalapozó, glett, ismét alapozó, aztán festés.

Az alapozót nyugodtan hígítsd. Amit én legutóbb használtam, azt az útmutató szerint maximum 5 rész vízzel lehet keverni. A glettre festés előtt tökéletesen elég volt a maximális hígítással, töményebben használva "túlalapozta" volna a felületet (olyankor fénylik, és nem szívja a nedvességet). Ez alapján én a vakolatra is legalább kétszeres hígításban próbálnám felvinni. Vagy inkább háromszorosban, és ha nagyon nem ért semmit, akkor lehet rá kenni még egy adagot. Onnan látod, hogy jó, hogy száradás után egyáltalán nem poros a felület, nem "fogja meg" az ujjadat, ha végighúzod rajta, a vizet pedig nem szippantja be egy századmásodperc alatt, hanem lassabban szívja be.

Természetesen a vakolatot meg lehet csiszolgatni-reszelgetni alapozás előtt, ha nagyon rücskös vagy nincs síkban. A glettet szintén meg lehet csiszolni, és akár 2 rétegben is lehet kenni, ha elsőre nem lesz elég sima.

Kell egy glettvas, és próbálkozás, ügyeskedés. Addig kell húzgálni a falon a glettet, míg elfogadható nem lesz, maximum a készet is megcsiszolod kicsit. Nem nagy ördöngösség, nyugodtan vágj bele.

júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!