Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A medence vizének milyennek...

A medence vizének milyennek kell lennie?

Figyelt kérdés
Sziasztok ez életem első medencéje. Megörököltem egy fémvázas medencét ami fel lett állítva. Homokot raktam alá, vettem hozzá egy papírszűrős szivattyút meg egy hálót amivel lehet bogarászni. Meg kaptam hozzá klór tablettát is. A kérdésem az hogy hogy kell használni ezeket, és milyen gyakorisággal? Olvastam azt is hogy a pht is kell nézni még alga ölő is van hozzá. De nem tudom mikor kéne ezeket használni meg mi kell az enyémbe. Valaki leírná hogy hogyan kell ezeket? Köszönöm aki válaszol

jún. 26. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Lépj be fbon au intex és bestway medencések csoportjába, ott mindenre választ kapsz
jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es javaslata jó, de kezdetnek ennyi: nincs túl sok klór, nincs túlfertőtlenített medencevíz, csak mocskos medence van ha nem használsz eleget.

Ha elfogy a klórtablettád akkor inkább vegyél granulátumot következőnek. Idővel látni fogod, hogy a szennyeződések leülepednek az aljára és onnan nem tudja a szivattyúd felszedni - akkor majd esetleg érdemes egy medence porszívót venned, csak figyelj a csatlakozójára. Ami a 3 évvel ezelőtti medencénkhez jó volt, azt a pontosan ugyanolyan, ugyanattól a cégtől vett újabb medencékhez már nem csatlakoztatható, közben változtattak a terméken.

Használat előtt ne tegyél bele vegyszert hanem amikor kimész belőle és még mozog a vize! Rögtön kapcsold be a szivattyúdat is és használd sok-sok órán keresztül. A szűrőből vissza befolyó vizet ha tudod akkor irányítsd úgy, hogy mozgassa, keverje a medence vizét. Most kezdetnek törj szét egy tablettát, kicsit keverd el vízzel egy edénykében és úgy locsold szét a medencében!

Nézheted a pH-t, tehetsz bele algaölőt, de a fertőtlenítő (klóros vagy oxigénes) a lényeg és hogy sokat menjen a szivattyú, amit gyakran tisztíts is ki!

Ha tudod akkor takard le a medencét, akkor nem esik bele annyi szemét a fákról és vehetsz rá buborékfóliát ami segít felmelegednie a víznek és megtartani is ezt a hőt.

A túl sok klórral max kicsit világosodik a fürdőruhád, de ha kevés van akkor megjelennek a szúnyoglárvák meg az alga és minden más is a vízben amitől elkoszolódik.

Persze sok függ attól honnan töltötted fel (csap, kút, milyen kemény a víz nálatok) és mekkora a medence. Most elsőre jól klórozd be és aztán ráérsz olvasgatni a linken hogy kinek mi a javaslata. Én is vettem algaölőt is, pelyhesítőt is, mindent amit javasoltak, aztán a sok év alatt egyedül az jött be amikor rogyásig volt klórozva. :)

jún. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Képernyő menteni fogom!

Igen azt elfelejtettem írni de takaró is van rá az rajta van mindig. Tényleg nagyon hasznos volt a válaszod köszönöm szépen

jún. 26. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!