Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klíma alatt ázó fal, lehet gond?

Klíma alatt ázó fal, lehet gond?

Figyelt kérdés
Apám halála után enyém lett a nagyon nagyon lelakott lakása, ahol már életében szóltam, hogy a klíma alatt nedvesnek tűnik a fal. Váltig állította hogy á dehogy, hanem a felső szomszéd áztatja (biztos hogy nem, és hónapokig elnézte akkor is). Az a helyzet hogy nagyon nem hiányzik ez az egész, és amint lehet el is adom. De előtte megszüntetném az ázást. Viszont múltkor ahog átmentem, egyre súlyosabbnak tűnik a dolog. Kérdés, rögtön klímást hívjak? Le kell szerelni, és nem is lehet visszatenni? Mitől ázhat, ha ki van kapcsolva hónapok óta? Okozhat bármi veszélyt a társasházban? Köszönöm!

jún. 15. 20:45
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Na, közben annyi történt, hogy miután gyanús lett nekem is, elhúztuk a könyvespolcot, és dőlt mögüle a vakolat tégláig, és valóban ott van egy iszonyatosan elkorrodált cső :/ Hívtam is a közös képviselőt, aki szerint kizárt hogy a pince legyen, holnap küld szakembert hogy megnézze. Lehet hogy valóban esőelvezető.

De, a dolog szépséghibája: a klíma pontosan ennek a csőnek a vonalában fekszik fölfelé. Csak ne jöjjön be az a balsejtelmem, hogy amikor feltelepítették annó a klímát, szépen egyúttal át is fúrták azt a csövet. Plusz hogy a szaki tud valamit így is tenni, hogy fent van a beltéri egység.

Köszönöm a segítséget!

jún. 16. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!