Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klíma alatt ázó fal, lehet gond?

Klíma alatt ázó fal, lehet gond?

Figyelt kérdés
Apám halála után enyém lett a nagyon nagyon lelakott lakása, ahol már életében szóltam, hogy a klíma alatt nedvesnek tűnik a fal. Váltig állította hogy á dehogy, hanem a felső szomszéd áztatja (biztos hogy nem, és hónapokig elnézte akkor is). Az a helyzet hogy nagyon nem hiányzik ez az egész, és amint lehet el is adom. De előtte megszüntetném az ázást. Viszont múltkor ahog átmentem, egyre súlyosabbnak tűnik a dolog. Kérdés, rögtön klímást hívjak? Le kell szerelni, és nem is lehet visszatenni? Mitől ázhat, ha ki van kapcsolva hónapok óta? Okozhat bármi veszélyt a társasházban? Köszönöm!

jún. 15. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kikapcsolt klíma nincs hogy áztassa a falat, az a szomszéd lesz, vagy az eső.
jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kikapcsolt klíma miatt akkor lehet ázás ha valahogy a csövek bevezetik a falra, falba a csapadékot.
jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért gondolom, hogy a klíma okozza valahogy, mert a plafon meg az egység közötti majdnem egy méter teljesen száraz, meg ha a felső szomszéd lenne a ludas, akkor a plafonon is látszana. Itt kifejezetten a klíma alatt indul egy egyértelmű ázás. Viszont nekünk nincs, így az egyetlen ötletem hogy hívok egy klímaszerelőt.

8. kerületi földszinti lakásról van szó, belső udvarra néz.

jún. 15. 21:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A kültéritől a beltérihez megy két cső amin a gáz jön-megy, ezeknek szárazaknak kell lennüik.

A klíma belső egységétől kifelé van egy cső amin keresztül a beltér párája kifolyik. Ez kifelé lejt elvileg. Csak akkor lehet ebben víz ha működik a berendezés. Az esővíz csatornába szokták bekötni. Lehet hogy a csatorna el van dugulva és visszafolyik ezen a csövön a klímába az esővíz.

jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem tudom, hogy lehet-e esővíz, mert a kültéri egység teljesen az első emeleti körfolyosó alatt van, szárazon. Azt hozzá kell tennem, hogy iszonyat trehányul van megcsinálva, a párát kivezető cső a nappaliban egy lavórba csöpög. De az száraz, mivel fél éve nem volt használva a klíma. Csak a klíma alatt meg érthetetlen módon egyre vizesebb a fal, és mállik le a festék meg a vakolat.

Megpróbálok róla csatolni egy képet

[img] [link]

jún. 16. 09:45
 6/11 anonim ***** válasza:

És abban a falban mi van? Megy ott valami cső?

Alatta mi van pince?

jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Külső támasztófal, kötve hiszem hogy vízvezeték menne benne, az ettől sokkal messzebb van.

Pince van igen, de ahhoz hogy ott fölfelé terjeszkedjen, akkora problémának kéne lennie, ami az egész társasházat érinti, de ez is átfutott a fejemen valóban. Mert a nyolckeres földszintek hajlamosak vizesedni. Viszont sehol máshol a lakásban nem látszik ilyen probléma, kifejezetten csak a klíma alatt. Ezért nem tudom eldöntemi, hogy klímást hívjak, vagy más szakembert?

jún. 16. 10:25
 8/11 A kérdező kommentje:
+Csak akkor tudok a közös képviselőnél kilincselni, ha bebizonyosodik hogy nem az én felelősségem. Mivel egyelőre az a legjobb tipp, hogy valami módon a klíma a hibás, sajnos az enyém, és meg kell oldanom mielőtt rám fogják hogy veszélyeztetem az épület szerkezetét, pedig ott se lakok.
jún. 16. 10:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha te magad nem vagy műszaki szaki, akkor keress valakit a rokonságban, ismerősi körben aki konyít valamennyit a műszaki dolgokhoz és nézesd meg vele. Szedjétek le a klíma burkolatát, hátha látszik valami.

Vagy a házban keress valakit aki segít.

A klímásoknak ilyenkor sok dolga van és majd hetek múlvára fog időpontot adni és el fog kérni 20-30 ezer forintot azért hogy rámondja hogy nem a klíma a hibás.

Ennyi víz egy működő klímából sem tud jönni. Ennek valami folyamatos utánpórlása van.

A falban a csövek, villenyvezetékek el tudják vinni 2-3 lakással arrébb is vizet. Nem feltétlenül a feletted lakó áztat.

És ha hibakeresés van, akkor végig kell kilincselni a környező lakásokat. Az ő érdekük is hogy ha van szivárgás azt felfedezzétek és megszüntessétek. A képviselőnek meg pont az a dolga hogy ilyenben segítsen. Talán van is neki valami ismerős szakember akit oda tud hívni.

jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ki van zárva, hogy a klímának valamilyen köze lenne hozzá. Ez egy felszivárgó (tehát alulról felfelé!) terjedő falnedvesedés.Az alábbiakat kell megnézni: mi van a fal azonos szinten lévő másik oldalán, ha beltér, vizesblokk, csempe van-e, ha kültér,esőcsatorna van-e, ha ezek egyike sem, akkor az alatta lévő részen pince vagy alapozás van-e.Biztos, hogy nem a klíma.
jún. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!